Żyjemy na granicy dwóch rzeczywistości – internetowej i offline. Co to dla nas znaczy i jak to może wpłynąć na nasze życie?

Żyjemy w świecie online i offline, gdzie te dwie sfery ciągle się ze sobą ścierają zostawiając nam większe, niż dawniej, pole manewru. Kiedyś bowiem nie mieliśmy zbyt dużo opcji. Jak sklep to jedynie stacjonarny, nie zawsze posiadaliśmy w nim znaczący wybór, a jeśli chcieliśmy porównać wartość cenową produktów to nierzadko musieliśmy jechać na drugi koniec miasta. W dzisiejszych czasach nim zdecydujemy się na zakupy konkretnie sprawdzimy, co internauci mówią o interesującej rzeczy i co więcej, sprawdzimy w wyszukiwarce cenowej, gdzie kupić najbardziej korzystnie.

meble tapicerowane

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Najwięcej chyba tracą na tym tradycyjne sklepy. Odwiedzamy je przed zakupem, lecz jedynie po to, ażeby zobaczyć interesująca nas rzecz na żywo. No tak, niby to nie w porządku, lecz kto w handlu ma jakiekolwiek sentymenty, przecież powinniśmy myśleć o własnych potrzebach. Tak jest najczęściej z przedmiotami, które trochę kosztują i za żadne skarby nie kupimy ich drogą internetową. To znaczy – możemy je kupić, ale kiedy zweryfikujemy ich wartość na żywo. Tak jest właśnie z meblami, na przykład, meble tapicerowane do zamówienia w sklepie internetowym najpierw sprawdzimy w tradycyjnym sklepie, by móc ewentualnie później zamówić te konkretne meble tapicerowane w sklepie internetowym.

kanapa tapicerowana

Autor: Jackie ModernMiami
Źródło: http://www.flickr.com

Często tak się dzieje też z odzieżą. Wiele osób przymierza ubrania w normalnym sklepie, a później poszukuje jak najtańszej oferty w internecie. To pewien znak czasów, a handlujący stacjonarniepowinni zacząć się powoli przestawiać, gdyż nie można już odwrócić tej tendencji. Taką próbę podjął pewien sklep w USA, w którym za wstęp trzeba było… zapłacić. Tak, trzeba było płacić za wejście do sklepu i – jak wierzyć właścicielom tegoż sklepu – „hulaj dusza”, można sprawdzać każdą rzecz, przebierać się, rozbierać i tak dalej. Czyli to, co w normalnym sklepie robimy za darmo… Twórcy jednakże tego posunięcia tłumaczyli, iż dużo ludzi właśnie wchodzi do sklepu, by posprawdzać ubrania, przymierzyć je, a później i tak zakupić w sklepie internetowym.

Potrzebujesz nowych postów na ten interesujący temat? Zachęcamy więc do przeglądnięcia nowej strony. Jak to uczynić? Wejdź na hiperłącze do źródła (https://mata-ochronna.pl/pl/c/Maty-ochronne-na-podlogi/21).

Oczywiście, gdyby jakaś osoba kupiła coś w tym sklepie to opłata za wstęp jest zwrócona. Ciekawy jestem, czy ten model ma rację bytu. Być może w przyszłości…

Co by tu jednakże wiele nie mówić, tendencja zakupów przez internet staje się normą, nie wyjątkiem. Przecież online jesteśmy w stanie już kupić artykuły spożywcze, co jeszcze nie tak dawno wydawało się nierealne. Czy stanie się tak w przyszłości, iż nie będziemy w ogóle wychodzić z domu, ażeby coś zakupić, a artykuły dnia codziennego będą po prostu dostarczane, jak teraz pocztowe przesyłki? Kto wie? Wszystko wskazuje jednak na to, iż handel zmieni się nie do poznania, zresztą już aktualnie widać wyraźne symptomy zmian.