Zobacz w jaki sposób zaaranżować niewielkie mieszkanie.

Niewielkie mieszkanie jest sporym wyzwaniem dla architekta. Z tego powodu ma być wręcz obowiązkowym punktem do wykonania dla studenta architektury wnętrz. Ciekawa aranżacja takiego mieszkania mówi o dużym talencie.

urządzanie mieszkania

Autor: Future PR
Źródło: Future PR
Zacznijmy od podstaw. Na 100% należy zastosować w mieszkaniu jasne barwy. Biały, szarości i generalnie kolory pastelowe pozwolą pozornie zwiększyć lokal mieszkalny. Prawdą jest, że nie oznacza to, że nie wolno nam zastosować żadnych intensywnych dodatków aby uzyskać kontrast, choć powinniśmy być tutaj bardzo ostrożni.

Wybierając podłogę trzeba zdecydować się na jej jedno tworzywo w całym mieszkaniu. Dzięki temu jego powierzchnia będzie większa. Dobrym pomysłem jest przygotowanie otwartej przestrzeni. Zamiast ścianek odgradzających różne pomieszczenia domu, możemy tylko ustawić meble, które oddzielą strefę wypoczynku i pracy.

Kiedy decydujemy się na drzwi, dobrze byłoby zakupić oszklone lub w części oszklone – odkryj więcej o drzwiach szklanych. Chcąc optycznie zwiększyć wnętrze, bardzo ważną kwestią jest zabranie pod uwagę odpowiedniego światła. Warto zastosować oświetlenie boczne, a także oświetlenie halogenowe w taki sposób, by podkreślały one najważniejszy element wystroju. Taka samą funkcję może pełnić także lustro. Duże zwierciadło, w którym odbija się najważniejszy element aranżacji sprawia, że pomieszczenie jest o wiele przestronne.

nowoczesne mieszkanie

Autor: Scott Jordan
Źródło: http://www.flickr.com

Wrażenie podobne do lustra może dać również fototapeta. Czyni ona pokój bardzo nowoczesnym, a współczesne materiały stosowane do robienia takich fototapet są odporne na wilgoć i zabrudzenia w związku z czym nadają się także do łazienki – zobacz pełną ofertę na tej stronie o firmie Da-Bud z Wrocławia.

Ustawiając meble należy dać obok siebie te o identycznej wielkości. Również obrazy i zdjęcia powinny powiesić w jednej linii. Kwestia jak urządzić małe mieszkanie nie należy do najprostszych, ale znamy na nie odpowiedź!