Zasady urządzania nowych mieszkań, w jakim miejscu zakupić wszystko czego się będzie potrzebować

Każdy, kto kupił sobie nowe mieszkanie od dewelopera musi do jeszcze urządzić, aby w ogóle można w nim było zamieszkać. Po pierwsze należy na to przygotować odpowiednią kwotę pieniędzy, i warto o tym pomyśleć odpowiednio wcześnie, żeby pieniędzy po prostu nie zabrakło.

salon

Autor: Classen
Zdarzają się bowiem przypadki, że ktoś nie policzył wszystkiego i na koniec w pewnym momencie zostawiał mieszkanie wykończone w połowie z powodu braku pieniędzy. Koszt urządzenia mieszkania apartament pogorzelica może wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, szczególnie jeśli będzie się wybierać materiały wysokiej jakości. Przy tego typu kwotach należy się zastanowić nad tym, aby znaleźć potrzebne sprzęty i materiały w niskich cenach, dzięki temu zaoszczędzić się da nawet kilka tysięcy złotych w końcowym rozliczeniu. Będzie to oczywiście wymagało jakiegoś wysiłku przy szukaniu, ale zaoszczędzone tym sposobem środki będą tego warte. Należy przy tym pamiętać o tym, że najtańsze drzwi wewnętrzne (zobacz szczegóły) nie zawsze będą odpowiedniej jakości, więc trzeba kupować wszystko rozsądnie.

gotowanie

Autor: Tom Page
Źródło: http://www.flickr.com

Najdroższymi pomieszczeniami do wykończenia są kuchnie, i przy nich właśnie można sporo oszczędzić, jeśli tylko wszystko się dobrze zaplanuje. Najważniejsze znaczenie mają odpowiednie meble, i to właśnie od nich trzeba rozpocząć. Meble można zakupić w postaci gotowego kompletu, w jakimś salonie, ale dużo lepiej i niekiedy też dużo taniej będzie wykonać zestaw na zamówienie, w jakimś zakładzie stolarskim.

Sporym wydatkiem podczas urządzania kuchni jest sprzęt kuchenny, potrzebna przecież będzie kuchenka, zmywarka i lodówka (łatwe gotowanie dzięki amica), a to wydatek co najmniej paru tysięcy. Jeżeli tu chce się robić jakieś oszczędności, to można postawić na pewny, ale niedrogi sprzęt, a nie płacić za znaczek i telewizyjną reklamę, tu bardzo dobrze będą się na przykład sprawdzać sprzęty firmy amica. Sporo oszczędności zrobić też można na pozostałym wyposażeniu, takim jak karnisze, lampy czy stojaki. Dużą część z tych przedmiotów można zakupić przy pomocy internetu, a tam ceny będą dużo niższe niż w tradycyjnych sklepach.