Zaprojektowanie własnego mieszkania w stylu skandynawskim

Ludzkość obecnie zna praktycznie niezliczoną ilość stylów, w jakich można zorganizować swoje mieszkanie. Ponadto jest także opcja łączenia razem zupełnie różnorodnych stylów, wskutek czego tworzy się całkowicie inny. Tego rodzaju połączenia bywają zupełnie oczywiste, ale bywają również szokujące. Za każdym razem jednak styl urządzenia domu czy mieszkania odzwierciedla gust i styl właściciela.

Skandynawia

Autor: Thomas Rousing
Źródło: http://www.flickr.com

Te zróżnicowane sposoby organizacji miejsca w obiektach nawiązują czasami do stylów z różnych miejsc na świecie. Wyraźnym przykładem może być styl skandynawski, wybierany na dzień dzisiejszy przez powiększające się grupy właścicieli swoich czterech kątów. Styl ten jest zresztą popularny na całym świecie, ceniony przede wszystkim przez zwolenników pomieszczeń przytulnych, ale nie kiczowatych. Wnętrza w skandynawskim stylu są zorganizowane gustownie, bez niepotrzebnych przedmiotów, dzięki czemu charakteryzują się znaczną praktycznością.

Charakterystyczne elementy stylu skandynawskiego

Każdy ze stylów urządzania mieszkań charakteryzuje się czymś innym. Każdy także posiada swoje typowe elementy, po których można go bezproblemowo zidentyfikować. Styl pochodzący ze Skandynawii rozpoznawany jest na całym świecie, choć nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że w którymś momencie się z nim zetknęli. Wpisując w wyszukiwarkę internetową frazę „styl skandynawski” otrzymuje się najczęściej zdjęcia prezentujące jasne i duże pomieszczenia, z podstawowymii meblami. Typowym elementem tego rodzaju wnętrz jest zwykle podłoga wykonana z naturalnego drewna.

Jeżeli zafrapował Cię ten tekst, bez ociągania przeczytaj inne uwagi na temat prezentowanej kwestii – one też okażą się dla Ciebie wartościowe.

Inspirujące przykłady:

Marki akcesoriów w stylu skandynawskim

Skandynawia

Autor: Christoph Strässler
Źródło: http://www.flickr.com

Bez wątpienia najbardziej popularną marką akcesoriów do domu, kojarzoną ze Skandynawią, jest Ikea. Marka ta znana jest z nieskomplikowanych i praktycznych mebli, a także z różnych rozwiązań, które są dobierane do małych i ciasnych pomieszczeń. Jest również wiele innych, takich jak przykładowo marka House Doctor. Wyroby tej firmy są zwykle przedmiotami designerskimi, niezwykle stylowymi. Często są to są to przedmioty wykonywane ręcznie, czyli nie da się znaleźć drugiego takiego samego.

Opublikowany artykuł Ci się podoba? To odwiedź serwis szklane drzwi wrocław, a odnajdziesz więcej podobnych informacji, które także będą interesujące.

Firma ta ma w ofercie przede wszystkim meble, ale także pozostałe dodatki do domu. Można w ich ofercie znaleźć na przykład lampy czy nawet obrazy i inne ozdoby ścienne.