Zagłówek do łóżka – jak dokonać wyboru lub … zrobić własnoręcznie?

Najlepsze łóżko na salony? Baldachim, obudowa z niezawodnego, dębowego drewna, z bardzo delikatnym materacem albo aksamitną poszewką? Delikatność, wielkość i wytrzymałość to główne względy, za które jesteśmy skorzy dopłacać na początku. Gdzieś dalej plasuje się miejsce na zagłówek.

Dla dużych łóż małżeńskich

łóżko małżeństwo

Autor: Prayitno/more than 2.5 millions views: thank you!
Źródło: http://www.flickr.com

Zagłówek do łóżka, co to jest? Coś za głową, ale co? Odpowiedź znajdziesz tutaj. Dopiero po zobaczeniu w sklepie i sieci większość z nas powie „no jasne, że o to chodzi”. W sypialnianym łożu małżeńskim zagłówek spełni kilka funkcji. To przede wszystkim estetyka, spoglądając z daleka trudno oprzeć się wrażeniu, iż dodaje całości uroku i – co tu dużo mówić – klasy. Przede wszystkim ten wytapicerowany, z grubą warstwą materiału, kolorystycznie komponujący się z materacem czy kolorem ulubionej poszewki na łóżko.

Dla ochrony małego dziecka

W szukaniu inspiracji natknąłem się poza tym ciekawy, lecz szalenie praktyczny sposób wykorzystania nagłówka. O ile z założenia zagłówek służy dobremu ułożeniu materiału pod głowę, umożliwia siedzenie (nie trzeba opierać się o pionowo stawiane poduszki), to także… stanowi ochronę dla ściany w pokoju malucha. Dzieci szalejące w obrębie swoich czterech ścian nie zrobią i sobie krzywdy, nie zniszczą również ściany, gdzie znajduje się ich łóżko. Czysta praktyka w połączeniu z inspiracją daje zadowalające efekty.

Nie stać Cię na tapicerowany dodatek? Są inne kompozycje

zagłówek w łóżku

Autor: Didriks
Źródło: http://www.flickr.com

Dedykowany, bardzo unikalny nagłówek może jednak być naprawdę bardzo, bardzo kosztowny. Nie zapominajmy jednak o jego przeznaczeniu. W pojedynczych, cieńszych przypadkach zagłówek często równa się… kawałkowi drewna, które wystaje z jednej strony na wysokość kilkunastu cm. Bez wątpienia, ułatwia to sprawę z poduszkami, ale o wygodzie w wersji spartańskiej możemy zapomnieć.

Pomysłowość nie zna granic

Jednakże dla designu nie ma rzeczy niemożliwych. Oszczędzający, a pragnący mogą wybrać zagłówek niemateriałowy, pikowany. W kolorze czarnym bardzo dobrze będzie pasował do jasnych ścian i poszewek. Dla złotych rączek, specjalistów od domowego majsterkowania pozostaje ponadto opcja z własną kompozycją.

Gdy chciałbyś zgłębić więcej, odkryj serwis (https://meblemwm.pl/sofy) na omówiony temat. Ukażemy Ci dodatkowe informacje!

Zbitka materiału, a ponadto stelażu na własną rękę wymaga zapału i pomysłu. Niewątpliwie jednak warto!