Kompletujesz meble do willi? Weź to, co będzie dla ciebie najsolidniejsze!

Pośród mnóstwa prądów aranżerskich, które mamy możliwość obserwować od pewnego czasu, jedna kwestia zostaje taka sama. Jest nią skłonność do drewnianych wykończeń i wzorów. Chociażby w tak wziętym stylu ze Skandynawii drzewo ma swoje miejsce.

Skąd ta dążność?

dziecko

Autor: Gwydion M. Williams
Źródło: http://www.flickr.com
Drewno zestawia się z przyrodą i z mocą. Nie bez kozery przez lata nasi wstępni wykorzystywali szafy drewniane, łóżka, a nawet trony i sedesy z tego materiału. Był to materiał tani, a zarazem odporny, poręczny i pięknie się prezentował. W dzisiejszych czasach na nieszczęście dominuje go używana wszędzie płyta, jaką jedynie ozdabia się czy też laminuje okładzinami drewnianymi lub udającymi drzewo. Oryginalne meble z drewna są bardziej kosztowne od tych z płyty, co często deprymuje klientów – znacznie więcej zobaczysz na tej stronie (znacznie więcej zobaczysz na tej stronie). Pamiętać natomiast należy, że za ceną zmierza też jakość. Szafy z drewna będą stać bez uszkodzeń przez długie lata i służyć wielu pokoleniom, czego niestety nie da się stwierdzić o meblach z płyty.
komoda sosnowa

Autor: Lukasz Badura
Źródło: http://www.flickr.com
Personalizuj wnętrze – grafiki na szkle

Autor: Komandor
Źródło: Komandor
Prawdopodobnie najlepszym wyjściem, który można obstawić, są meble sosnowe. Sosna jest w naszej okolicy powszechnie dostępna, a do tego prosta w obróbce, co przynosi stosunkowo niską cenę. Nie waży mimo to na klasie – meble z sosny są trwałe i odporne na szkody czy zabrudzenia. Co więcej, dla amatora komoda sosnowa okaże się łudząco bliźniacza do szafki zrobionej z buku albo dębu, zwłaszcza w czasach różnokolorowych impregnatów, którymi można wybarwić drewno w dowolny sposób – https://meblemagnat.pl/menu/komody-1 (https://meblemagnat.pl/menu/komody-1) solidny i niezachwiany, co jest i wartością, i wadą – przesunięcie go może być cięższe niż w wypadku komody z płyty. Nie sposób wszak zaprzeczyć, że elementy z prawdziwego drzewa nadają mieszkaniu charakterystyczny Koloryt, i nie chodzi tu tylko o kwestie wizerunkowe. Drewno, z uwagi na na swe naturalne pochodzenie, wpływa też dodatnio na mikroklimat wnętrza, przykładowo na samokontrolę wilgotności powietrza bądź na opadanie drobin pyłu. Co podobnie ważne, meble z sosny bez problemu wytrzymają przeprowadzki i podróże, nie rozsypią się przy ładowaniu (oraz tuż potem), ponieważ wszystkie spojenia nie kaleczą formy tworzywa tak jak w wypadku płyty.

Z tych wszystkich powodów w istocie opłaca się ulokować coś więcej i umeblować gniazdo w taki sposób, ażeby był faktycznie życzliwy lokatorom i otoczeniu. Meble z drewna sosny to w Polsce wybór pierwszy z potencjalnych, jeżeli doceniamy solidną postać i troszczymy się o nasze pieniądze.