Współczesne rozwiązania do sprzątania. Jak wprowadzić je do nowo budowanego domku?

Kiedy powstaje schemat instalacji elektrycznych w stawianym domku, należy pomyśleć o wszystkim, aby nie zrobić błędów i naprawdę praktycznie rozmieścić miejsca z elektryką. Nie wystarczy wskazać punkty w miejscach, w których chyba będzie potrzebne gniazdko elektryczne lub kontakt, lecz trzeba spojrzeć przyszłościowo na to, czego będziemy używać codziennie i nieco rzadziej.

Odkurzacz centralny

Autor: Chez Mummy
Źródło: http://www.flickr.com
Możliwe, że w danej chwili nie potrzebujemy takich urządzeń jak elektroniczna niania ani sprzęt do koszenia trawy, lecz szybko może się okazać, że nie przewidziano gniazdka w miejscu, w którym bardzo by się przydało. Zaplanujmy taką instalację od podstaw, żeby uniknąć przykrych niespodzianek lub kucia i ponownego rozciągania kabli kiedy nasz piękny dom będzie praktycznie wykończony. Oczywistym jest, że nad stołem będzie oświetlenie a wzdłuż chodnika prowadzącego do domu będą małe lampki oświetlające dróżkę, ale instalację można dostosować do indywidualnych potrzeb wszystkich mieszkańców – i tych małych, i dużych. Bardzo wiele osób chwali sobie rzecz nową, ale rewolucyjną, jaką jest centralny odkurzacz. Jeśli nie planowaliśmy go wcześniej, warto to zrobić, bo to produkt, który ma zdecydowanie wiele więcej zalet niż wad. Oczywiście na pierwszy plan wysuwa się czystość. Centralny odkurzacz nie tylko czyści, ale też nie wydobywa się z niego na zewnątrz nic, co wciągnął, więc sprząta prawie cały brud i roztocza – firma Doman.

Spodobał Ci się taki materiał? Jeśli tak, to z pewnością sprawi Ci radość informacja, że inny tego rodzaju artykuł jest na wyciągnięcie ręki. Zwyczajnie zobacz ten link (https://www.marmex.pl/biurka-mlodziezowe/).

Odkurzanie centralne

Tym sposobem zniknął ten charakterystyczny zapach, który zostaje w pokojach po odkurzaniu zwykłym odkurzaczem. Drugą absolutnie istotną zaletą jest bezgłośne sprzątanie. Prawdą jest, że mając domek nie musimy się zbytnio martwić reakcją sąsiadów na wirującą pralkę czy zbyt hałaśliwy odkurzacz używany np. w nocy, ale akurat centralny odkurzacz jest cichy sam w sobie – dla wszystkich – ponieważ najczęściej ma tłumik a ponadto centralę instaluje się w odległej części domu (piwnicy, kotłowni) dlatego nie daje się we znaki przy użytkowaniu. Dużą zaletą jest też komfort, ponieważ w wybrane gniazdo wpinamy tylko rurę (rodzaj węża) i nie chodzimy po wszystkich pokojach i jego najdalszych kątach z całym sprzętem. Dobre rozmieszczenie gniazd ssących zapewni komfort używania, a dodatkowe akcesoria sprawią, że polubimy to urządzenie i będziemy je polecać naszym znajomym, którzy również będą się przymierzać do budowy przemyślanego domu.