Rozliczasz akurat PIT-a? Możesz przy takiej okazji wywołać uśmiech na czyjejś twarzy!

Razem z drugim kwartałem praktycznie każdego roku w domu niemalże każdego człowieka przychodzi czas, gdy należy rozliczyć PIT-y. Część z nas decyduje się robić to samodzielnie, inni zaś powierzają takie zadanie profesjonalistom. Niezależnie od tego, na jaką opcję się zdecydujesz, z pewnością musisz pomyśleć również o przekazaniu jednego procenta Twojego podatku na jakiś szczytny cel – niezależnie od metody rozliczenia PIT-a możesz to robić.

Continue reading „Rozliczasz akurat PIT-a? Możesz przy takiej okazji wywołać uśmiech na czyjejś twarzy!”

Szalenie ważne kwestie dla początkującego przedsiębiorcy. W jaką wiedzę wyposażyć się na początku?

Organizowanie zespołu zwykle zajmuje dużo czasu, zwłaszcza kiedy dopiero startujemy ze swoją działalnością i stawiamy pierwsze kroki. Jeśli wiele rzeczy możemy wykonać sami, to bardzo dobrze, ale sprawy rachunkowe, za które odpowiadamy, najlepiej jest powierzyć w ręce kogoś doświadczonego, z odpowiednim przygotowaniem, kompetencjami i zorientowanemu w świecie rachunkowości. Można wybierać spomiędzy 2 opcji – zewnętrznego biura księgowego, albo księgowego na etacie.

Continue reading „Szalenie ważne kwestie dla początkującego przedsiębiorcy. W jaką wiedzę wyposażyć się na początku?”

Uruchom i rozkręć swój sklep internetowy

W dobie konsumpcjonizmu najbardziej intratnym pomysłem na biznes jest sklep. Ludzie kupowali, kupują jak też nabywać będą, taka ich natura i takie wymogi.
W końcu bez pokarmu żyć nie możemy, środki higieny nie są bez dna, ciuchy same się nie upiorą, no i nie są wieczne, a oprócz tego wypadałoby od czasu do czasu nabyć sobie coś miłego, tak dla siebie.

Continue reading „Uruchom i rozkręć swój sklep internetowy”

Przemiana za pomocą czytnika papierowego dokumentu w formę elektroniczną

Zdalne rozpoznanie faktur to współczesna postać spożytkowania zaawansowanej technologii. Należyte programy zapewniają wyeliminowanie kłopotliwych i powtarzających się czynności wprowadzania i dekretacji faktur, umożliwiając oszczędzać czas, także zmniejszyć koszty prowadzenia działań.

Continue reading „Przemiana za pomocą czytnika papierowego dokumentu w formę elektroniczną”