W jaki sposób zaprojektować strefę do nauki?

Stara prawda mówi, iż człowiek uczy się przez całe życie. Faktycznie, z biegiem lat nie tylko zbieramy doświadczenia, ale też chcemy się doskonalić, poznawać obce języki, chodzić na rozmaite kursy.

Łazienka, ceramika sanitarna Touch w wersji wiszącej

Autor: Coram Poland
Źródło: Coram Poland
Edukacja (ciąg dalszy tego materiału: super-edu.pl/o-nas) czyni z nas ludzi ciekawych, dlatego komfortowy i estetyczny kącik do nauki przyda się w każdym domu, nie tylko w pokoju dziecięcym! Jak go przygotować?
Najważniejsze to zadbać o biurko i krzesło. Tutaj szczególnie trzeba skupić się na wymiarach – Dzięki odpowiedniemu spasowaniu wymienionych mebli będziemy mogli przyjąć poprawną pozycję w czasie nauki, nic nie będzie nam dokuczać – ani zmęczenie oczu, ani nadwyrężenie w odcinku lędźwiowym. Ponadto, jeżeli chodzi o wnętrza ze strefą do nauki musimy zwrócić uwagę na dobre oświetlenie. Najlepiej gdy biurko będzie stało obok okna, jednak wiadomo, że nie wszystkie wnętrza mają takie możliwości, a więc niezbędnym gadżetem będzie lampa biurowa z żarówką halogenową, świetlówką, albo żarówką LED. Pamiętajmy, iż światło w takim wnętrzu powinno mieć subtelny, neutralny kolor, który nie będzie męczył oczu.

Aby nauka była efektywna powinniśmy zapanować nad chaosem w papierach i przyborach. Uporządkujmy książki, kserówki i zeszyty.

Dzięki segregatorom, organizerom stojącym lub [deratyzacja sklepów – vaco] wiszącym, korkowej tablicy czy nadstawce nad komputer możemy z łatwością zaprowadzić ład we wszelkich pomocach naukowych, tak aby nic nas nie rozpraszało a żadna notatka nie mogła się zapodziać. Osoby lubiące klasykę, mogą zastąpić biurko oryginalnym sekretarzykiem z wieloma szufladkami i skrytkami – .