W jaki sposób wyposażyłam łazienkę w pierwszym mieszkaniu

Pamiętam do dziś łazienkę mojej babuni zamieszkującej na wsi. Umywalnię, bo WC w kształcie drewnianego sześcianu z wykrojonym sercem w drzwiczkach babcia miała w podwórzu. A łazienka? Umywalnię stanowił odgrodzony kąt w dość dużej kuchni, osłonięty kotarą. W kąciku ustawiony był zestaw stelaż z miską, obok porcelanowy dzban, służący do nalewania wody do miednicy. Woda chłodna, częstokroć wprost ze studni.

Marmur jak perły i mała czarna

Autor: ROGALA
Źródło: ROGALA
Raz w tygodniu babka grzała korzystając z kuchennego pieca gar wody do kąpania. Chociaż dobrze wspominam wolny czas spędzany u babuni, cenię komfort powszedniego natrysku i kiedy niekiedy gorącej kąpieli w wannie pełnej pachnącej pianki. I chociaż dzieciństwo i młodość spędziłam w bloku, gdzie rzecz jasna toaleta już była, wielce odróżniała się od współczesnych! Wprzódy lamperie odmalowane farbą olejną. Kiedy zaś w sprzedaży pojawiła się początkowa ceramika łazienkowa, mój tato sterczał w długiej kolejce, zanim nabył ceramikę o nieokreślonej barwie i nie całkiem takie, jakie wymarzyła sobie moja matka. Jednakże uszczęśliwiony wiózł je do naszego domu niemal przez pół Polski. Aktualnie prawie już nie pamiętamy o tych trudnych czasach.

W sprzedaży mamy nieograniczony asortyment ceramiki łazienkowej bezgraniczny wybór wanien, kabin prysznicowych, umywalek oraz sedesów. Możemy mieć umywalnię jaką tylko sobie wymarzymy, niekonwencjonalną, nawet nad wyraz komfortową i arcykosztowną. W kierunku starożytnej Grecji lub też w nowoczesnym, krzykliwą lub [deratyzacja dla firm] w jednej tonacji kolorystycznej.

Zajmujący wpis? Jeśli tak sądzisz, to kliknij tu, w serwisie stylowy-mebel.pl, który tam miejscu się znajduje, również jest coś ciekawego!

Ten nieprzebrany asortyment ceramiki łazienkowej powodował, iż

łazienka

Autor: Ines Hegedus-Garcia
Źródło: http://www.flickr.com

niemal miesiąc obmyślałam jak wyposażyć umywalnię w mym nowym, pierwszym mieszkaniu.

W końcu, (gdyż urządzałam całe moje mieszkanko w nieco „swojskim” stylu), postanowiłam zaaranżować toaletę troszkę na styl babcinej, mianowicie nabyłam zestaw stelaż z miską, który robi za umywalnię. Sprawdź więcej: stelaż pod tynk. Dokupiłam też porcelanowy dzbanek, służący raczej dekoracji. Ceramika łazienkowa w mojej łazience gdzieniegdzie ozdabiana jest drobnym wzorem, utrzymana jest w jasnych odcieniach, brodzik kwadratowy ravak, osłonięty kwiecistą kotarą ( jak u babki). Zobacz więcej: fajna strona. Muszę powiedzieć, że czuję się tu, całkiem oryginalnej, niesztampowej całkiem swojsko, a jednocześnie niesłychanie komfortowo. Miłej kąpieli!