W jaki sposób wyposażyć pokój dzienny?

Każdy z nas ma względem salonu trochę inne wymagania. W niektórych mieszkaniach będzie to miejsce rodzinnych spotkań, w innych natomiast reprezentatywny pokój, jaki używany jest tylko do przyjmowania gości. Ergonomiczność salonu to decydujący czynnik, jaki musimy wziąć pod uwagę podczas jego aranżacji. Niżej dowiesz się w jaki sposób urządzić salon, w jaki sposób dopasować i rozmieścić umeblowanie oraz na co zwrócić uwagę, by wnętrze to zrobić centralnym punktem całego domu.

W trakcie aranżacji pokoju dziennego powinieneś kierować uwagę na kilka ważnych kwestii: Ustal centralny punkt salonu i wokół niego zaaranżuj wszystkie meble. W poniektórych przypadkach może to być coś, co będzie na stałe „wbudowane” w salon (na przykład kominek), w innych z kolei – przedmiot, jaki został doniesiony z zewnątrz (na przykład odbiornik telewizyjny). Ustaw meble w taki sposób, aby tworzyły obszary do rozmów. Osoby znajdujące się w pokoju dziennym powinni mieć możliwość swobodnej dysputy, bez konieczności wyginania karku czy też wykrzykiwania. O ile salon jest bardzo duży, utwórz kilka takich rewirów.

Jeżeli masz chęć poznać większą ilość informacji na to zagadnienie – poczytaj tutaj wszystko, co Cię ciekawi na zbliżony temat.

Pamiętaj o właściwej powierzchni między sprzętami.

salon w domu

Autor: TNS Sofres
Źródło: http://www.flickr.com

Niech będzie na tyle duża, by ludzie mogli swobodnie się pomiędzy nimi przemieszczać, chodząc z jednej strony pomieszczenia na drugą. Odsuń sprzęty od ścian. Umeblowanie skupione pod ścianami to najogromniejszy błąd ludzi urządzających pokój dzienny.

Powyższy kolejny link opracowywaliśmy dla Ciebie niezwykle skrupulatnie. Mamy nadzieję, że Ci się spodoba i przejdziesz na naszą następną witrynę.

Poszczególne sprzęty powinny być odpowiednio zgrupowane, tworząc sposobność do odrobiny intymności. Jeżeli tylko są odpowiednio wykończone z tyłu, nie ma żadnego powodu, ażeby dosuwać je do ściany.

Jeżeli chodzi o umeblowanie do salonu, rozmiar ma znaczenie. Oto czym należy się pokierować: Sofy i fotele – są najczęściej sporym wydatkiem, zatem warto postarać się, żeby pasowały do przestrzeni. Najistotniejszą rzeczą jest wymierzenie salonu przed dokonaniem kupna. Kanapy oraz fotele nie powinny być ani zbyt małe, ani zbyt duże. Najlepiej przeto zrobić plan salonu w odpowiedniej skali po czym nanieś na niego przeskalowane wymiary sof oraz foteli. Wypróbuj różne ustawienia i wybierz takie, jakie nie tylko najlepiej wygląda, ale również gwarantuje stosownie dużo przestrzeni między poszczególnymi meblami. Jeżeli podoba ci się styl rustykalny, postaw na meble ze starego drewna (kliknij i czytaj).