W jaki sposób funkcjonalnie, wygodnie i przede wszystkim w rozsądnej cenie urządzić swoją kuchnię.

Jednym z ważniejszych domowych pomieszczeń w każdym domu jest kuchnia – to tam przygotowuje się wszystkie posiłki, w niejednej rodzinie jest także miejscem codziennego spotykania się domowników. Jeżeli się ją wyposaży w odpowiednio wykonany komplet mebli i solidne urządzenia, to posłuży z pewnością przez długie lata.

kuchnia

Autor: Ohio Redevelopment Projects – ODSA
Źródło: http://www.flickr.com
Ważne jest jednak, żeby była ona dobrze i funkcjonalnie zrobiona, bo od tego zależeć będzie wygoda codziennej pracy. W kuchniach większych, w których miejsca jest pod dostatkiem, nie powinno być problemów z umieszczeniem wszystkich potrzebnych sprzętów i szafek, choć oczywiście również należy przypilnować kilku istotnych projektowych reguł- sprawdź przykłady.

Czy pragniesz, przeczytać kolejne wiadomości? Jeśli tak, to kliknij ten odsyłacz i zobacz w artykule więcej porad. One prawdopodobnie też Cię zaintrygują!

Kuchnie mniejsze, takie jakie często spotyka się w wielu blokach, są znacznie większym wyzwaniem dla projektującego. Rozplanowanie wszystkiego tak, żeby pomieścić potrzebne szafki, wstawić zlewozmywak, lodówkę i kuchenkę niekiedy być może dużym problemem, lecz jest dużo pomysłów na to, jak sprawnie poradzić sobie z tym problemem.

Jednym z najlepszych jest kuchnia na wymiar, wykonana przez jakiegoś zdolnego stolarza. Duże meblowe firmy, których firmowe salony są rozsiane po całym kraju, oferują standardowe wymiary szafek. Jest ich wprawdzie dużo, ale z wykonaniem czegoś mniej typowego są już czasami kłopoty- -> przeczytaj na stronie.

Przy stolarzach sprawa wygląda zupełnie inaczej- on w zasadzie każdy z projektów przygotowuje indywidualnie, dostosowując wymiary i układ szafek do konkretnego pomieszczenia. Dzięki temu da się w miarę optymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię, o ile rzecz jasna trafi się na kogoś, kto będzie miał wiele pomsyłów i będzie znać wszystkie sztuczki wykorzystywane w takich przypadkach.

kuchnia

Autor: Alex Ansley
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu osobom może się wydawać, że meble kuchenne na zamówienie będą dużo droższe od kupionych w jakimś salonie meblowym. Ceny rzecz jasna są różne, lecz przeważnie nie odbiegają zbytnio od tego, co proponuje konkurencja. A jednak wtedy można mieć kuchnię właśnie taką, jaka jest potrzebna.