Urządzanie i dekorowanie domu w stylu shabby chic

Na świecie wymyślono bardzo wiele różnorodnych stylów urządzania domów i mieszkań. Ponadto możliwe jest zestawianie różnych stylów ze sobą, tworząc niekiedy bardzo nowatorskie rezultaty. W ostatnim czasie na przykład coraz większa popularność zdobywają takie style, które stoją w całkowitej sprzeczności do minimalistycznego stylu nowoczesnego. Style te mają różne nazwy, jedną z odmian jest shabby chic.

shabby chic

Autor: STARS FOR EUROPE
Źródło: STARS FOR EUROPE
Styl ten jest niezwykle łatwy do rozpoznania, bowiem mieszkania czy domy urządzone według jego założeń są zawsze niemal takie same. Z uwagi na kolory i tkaniny nagminnie stosowane w tego rodzaju mieszkaniach mówi się, że styl ten jest wyjątkowo kobiecy. Faktycznie w ten sposób swoje wnętrza i domy zwykle urządzają panie. Jest to styl delikatny, mający związek z minionymi epokami, wykorzystujący często powtarzające się elementy. Najbardziej typową cechą tego stylu są stosowane barwy. Zwykle wykozystuje się białe umeblowanie i dodatki, lub też w kolorach jak najjaśniejszych i pastelowych.

Stylowe meble i ozdoby

Jak ogólnie wiadomo, zasadniczym elementem wystroju(polecamy sufity napinane białe) każdego wnętrza są meble. Posiadają one funkcję zarówno praktyczną, jak i estetyczną. Meble shabby chic odznaczają się w pierwszej kolejności etetyką – . Ich kolory to zazwyczaj biel, często wykorzystywany jest też blady róż. Najbardziej specyficzne jest jednak to, że stosowane meble mają wyglądać na stare. Oczywiście najkorzystniej jest, jeżeli są to

shabby chic

Autor: Faylyne
Źródło: http://www.flickr.com

prawdziwe meble sprzed lat. Jeżeli jednak nie można sobie na takie pozwolić, wykorzystuje się meble specjalnie postarzane.

Shabby chic w rozmaitych wnętrzach

Omawiany styl może być skutecznie wykorzystywany właciwie we wszystkich pomieszczeniach. Na przykład bardzo dobrze sprawdza się w pokojach dziecięcych, szczególnie jeżeli mieszka tam dziewczynka. Wówczas kolor bladoróżowy bardzo dobrze się sprawdzi. Styl shabby chic także doskonale wygląda w sypialniach. Tam zazwyczaj stosowane są duże łóżka z metalowymi ramami, w większości przypadków białe i w starym stylu. Obok łóżka można umieścić komody, które dzięki zastosowaniu dużej ilości warstw farby wyglądają na stare.