Urządzamy pokój dla dziecka. Jakie łóżko wybrać?

Umeblowanie pokoiku dla dzieci w taki sposób, aby był wygodny a równocześnie przyjazny to spore wyzwanie, szczególnie że pokoje w blokach czasem są trudne do zagospodarowania. Jakie triki możemy zastosować, żeby uczynić pokój optycznie większym i przestronniejszym? Co się lepiej sprawdza – łóżka pojedyncze czy też łóżka piętrowe? Czy zdołamy wykorzystać wszelkie opcje, które gwarantują łóżka drewniane z szufladą?

pokój dziecka

Autor: Bonsoni.com
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli meblujemy pokój dla jednego malucha, do którego nie trzeba w nocy wstawać i które da radę wdrapać się na piętro po drabince, można zdecydować się na taką połączenie – łóżko na górze i blat na dole . Zaoszczędzone miejsce można zagospodarować wstawiając szafę na ubrania, niższą komodę na zabawki i regał na książki. Jeżeli w poszukiwaniu łóżka dla dziecka zawędrujemy do popularnych salonów z meblami, znajdziemy mnóstwo elementów, które można dowolnie modyfikować. Możemy odejść od pomysłu szafy po sam sufit na korzyść dwóch komód z szufladami.

Opisywane w tym poście kwestie Cię zainteresowały? Jeżeli tak, to kliknij jeszcze tutaj – to bardzo użyteczna witryna (https://www.pademeble.pl/151-meble-biurowe-kolekcja-linate) dla zwolenników takiej problematyki.

Będą pakowne i wygodne, nawet samo dziecko będzie mogło samo wkładać i wyciągać swoje ubranka. Przy mniejszym dziecku mogą przydać się też kufry albo skrzynie na zabawki. Możemy pomarzyć o klockach i maskotkach równo poukładanych na regałach – najszybciej porządek zrobi się wkładając wszystko do specjalnego kosza.

Zaintrygował Cię ten materiał? Jeśli tak, to przeczytaj dodatkowo szczegóły pod źródłem (https://www.boro-laser.com.pl/p1068,bonton-km-sztucce-dla-dzieci-gerlach-bonton-w-kasetce-mahoniowej.html). Zobaczysz wtedy ponadto inne informacje związane z taką problematyką.

Przy dwóch maluchach sporo miejsca pomoże wygospodarować łóżko piętrowe, które możemy wstawić zamiast umieszczać dwa łóżka pojedyncze (zobacz więcej na Ale przy łóżku piętrowym zawsze są problemy – które dziecko śpi niżej, a które niżej.

łóżko piętrowe

Autor: Thomas Kohler
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli wybieramy 2 osobne łóżeczka, łóżka drewniane z szufladą na kołdry i poduszki świetnie się spiszą. A jeżeli w pokoju jest jeszcze trochę miejsca na ustawienie niewielkiej kanapy, łóżka dla dziecka czy też dzieci nie muszą być składane w ciągu dnia i można je jedynie zaścielić, a pojemnik wykorzystać na coś innego, tak jak na przykład tutaj: . Łóżka drewniane z szufladą czasami są skonstruowane w taki sposób, że ta szuflada również jest łóżeczkiem. Powstają wtedy 2 sąsiedzkie łóżeczka, ale składające się w taki sposób, że w ciągu dnia być jednym. Przy małych pomieszczeniach każdy zaoszczędzony cm odgrywa ważną rolę.