Urodzenie brzdąca to piękny moment i początek dosyć długiego urlopu wychowawczego

Kilka lat temu obywatelki tego kraju wywalczyły sobie, żeby ich urlop macierzyński trwał okrągły rok.
Każda mama powie, że pierwszy rok brzdąca bywa niezwykle ważny.

pożyczka

Autor: Mark Hodson Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to okres, gdy niemowlak najbardziej potrzebuje jej ciepła oraz obecności. I nie chodzi wyłącznie o mleko lub przebieranie, ale o budowanie się wyjątkowej więzi, która będzie mogła zaważyć na całym jego życiu. W momencie rozpoczęcia urlopu niejedna świeżo upieczona mama myśli już jedynie o swoim maleństwie, ale popatrzymy na to, jak wygląda podstawa składek na urlopie wychowawczym. Składają się na nie oczywiście składki emerytalne (19,52%), rentowe (8%) i zdrowotne (9%). Ważne jest to, by wiedzieć, że na wysokość pieniędzy, które dostaniemy od ZUS na urlopie wychowawczym, wielki wpływ ma to, ile zarabiałyśmy w czasie 12 miesięcy, które poprzedzały narodziny naszego smyka.

Czujesz, że nasz post był ciekawy, ale musisz mieć więcej wiadomości. Nie wahaj się – wejdź w podany link i idź do źródła (https://tlumacz-przysiegly24.pl/kontakt-pl/).

Wysokość podstawy nie może przekraczać 60% sumy tamtych wynagrodzeń, ale nie powinna być także niższa aniżeli 75% kwoty minimalnego wynagrodzenia w Polsce, które oscyluje się obecnie na poziomie 2250 zł. Więc w najmniej optymistycznym scenariuszu otrzymamy 1687,50 zł. Nie są to bardzo duże kwoty, ale mało kto w obecnych czasach zarabia najmniejszą krajową. Oprócz tego niektórym przysługuje jeszcze dodatkowe 620 zł z tytułu specjalnego zasiłku opiekuńczego.

Jeżeli dodać tę kwotę do wypłaty męża, to okaże się, że można bez trudności poradzić sobie z wydatkami życia codziennego. Dziś możemy też liczyć na dodatkowe pieniądze z różnych państwowych programów.