Przyjemny relaks we własnej łazience

Hydromasaż jest technologią która zdobywa w naszych łazienkach coraz to większą popularność. Dzięki temu rozwiązaniu komfort kąpieli staje się jeszcze większy a zapewniany nam masaż umożliwia relaks dla naszego ciała. Zanim jednakże będziemy się cieszyć z tych wszystkich zalet trzeba się zastanowić jaką wannę z hydromasażem nabyć.

link

Autor: Karen Highland
Źródło: http://www.flickr.com
Jak zazwyczaj na początek winniśmy ocenić nasze możliwości finansowe. Trzeba się liczyć z tym, iż czeka nas znacznie większy nakład pieniężny niż normalnie. Jest to związane ze skomplikowaniem całego mechanizmu takiej wanny. Jak łatwo zgadnąć im wanna tańsza tym system o mniejszych możliwościach i czasami bardziej awaryjny. Z kolei droższe wanny posiadają dodatkowe funkcje jak też przeróżnego rodzaju akcesoria, jakie mają uprzyjemnić naszą kąpiel.

Czy omawiany temat bardzo Ci się spodobał? Jeśli tak, to pójdź dalej i zobacz informacje, w które bogaty jest inny portal.

Musimy przemyśleć na ile są nam konieczne przeróżnego rodzaju akcesoria. Pomyślmy czy na pewno są nam potrzebne dziesiątki trybów masaży i innych parametrów. Za wszelkie takie udogodnienia dopłacamy, a może się okazać, że nigdy nie będziemy ich stosować.

Następnie trzeba wybrać formę wanny. Zazwyczaj wybierane bywają wanny narożne, które umożliwiają rozsądne zagospodarowanie przestrzeni w łazience. Rzecz jasna nikt nie powiada, że nie możemy wybrać wanny o kształcie prostokątnym. Wybór jest uzależniony od naszych osobistych upodobań oraz koncepcji samej łazienki. By w pełni móc korzystać z rozluźniających właściwości hydromasażu, odpowiedniej zdecydować się na wannę dużą i głęboką. Nie najlepszym rozwiązaniem będzie instalowanie wanny z hydromasażem w bardzo małej łazience, jeszcze gorszym – we wnętrzu z niesprawną wentylacją. Równie istotne jest idealnie wypoziomowane podłoże.

Wybierając miejsce montażu należy pamiętać, że urządzenia jakie wchodzą w skład hydromasażu, zainstalowane poniżej wanny, winny mieć swobodny dopływ powietrza (fabrykanci nie polecają obudowywania wanien tego typu płytkami ). Wanna z hydromasażem (wejdź tu) powinna być instalowana ściśle według zaleceń fabrykanta, przez specjalistów z odpowiednimi uprawnieniami. Tyczy się to przede wszystkim elektryka, bo wymagania bezpieczeństwa są znaczne (spód wanny, a co jest z tym związane również przewód z puszką montażową, będą narażone na działanie wilgotności).