Przemyślenia dotyczące wyboru oświetlenia w czterech kątach

Ciekawym projektem jest rezygnacja ze standardowych rozwiązań – lampy da się montować dosłownie wszędzie. Tak jest w przypadku takich nowatorskich produktów, jak lampy podłogowe. Rozświetlanie pokoju od dołu może ułatwić chodzenie po otoczeniu. Lampy podłogowe mogą pracować jako dodatkowe źródło światła. Gdy są zainstalowane, możesz nocą uruchomić parę świateł dolnych, nie włączając sufitowego oświetlenia. W ten sposób nie wyrwiesz ze snu wszystkich lokatorów. Nieduże lampy podłogowe możesz zamontować również na klatce schodowej w mieszkaniu – radykalnie zredukuje to ryzyko okropnego wypadku.

Wisząca lampa w salonie

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Lampa do kuchni (więcej znajdziesz tutaj: na stronie) może być identyczna, jak ta w innych pomieszczeniach. O ile pragniesz postawić na wyjątkowość, możesz wybrać jakiś całkowicie niepowtarzalny model. W galeriach sztuki można zobaczyć lampy, które formą przywodzą na myśl rożne warzywa. Jeśli wolisz bardziej ortodoksyjne rozwiązania, kup po prostu taki towar, który kolorystycznie koresponduje z resztą domostwa.

Oświetlenie w łazience ma być natężone. W takim pomieszczeniu, oprócz centralnego oświetlenia, doskonale sprawdzą się także lampy podłogowe (sprawdź temat). Mogą one znacznie uprościć przemieszczanie się po łazience , gdy za oknem ciemno. Jeśli zebrałeś sporo gotówki do wyłożenia na wykańczanie wnętrz, zastanów się nad odważną koncepcją zaaranżowania salonu w dawnym stylu. Starocie będą świetnie korespondować z ciężkimi kandelabrami z dawnych lat, oświetlającymi salon.

W pokoju młodego człowieka dobrze jest zainstalować światło, którego siłę można swobodnie regulować. Dzieciaki zwykle boją się mroku. Jeżeli twój podopieczny myśli, że po zgaszeniu lampy w szafie czai się widmo, regulowane oświetlenie będzie dobrym rozwiązaniem. Po zmniejszeniu blasku dziecko nie będzie się już bało nocnych widziadeł i spokojnie zapadnie w sen. Takie moderowane światło może być również instalowane w innych pomieszczeniach – są ludzie nienawidzą mocnego blasku.