W jaki sposób zaaranżować mieszkanie w stylu francuskim?

Cechą która szczególnie podkreśla charakter stylizacji wnętrz na wzór francuski jest elegancja i luksus. Pomieszczenia tego typu zwracają uwagę wyrafinowanymi dodatkami, stwarzającymi szczególnie luksusowy klimat. Jest to zupełne przeciwieństwo designerskich, prostych linii i wszechobecnego w stylu nowoczesnym minimalizmu. W jaki sposób stworzyć elegancki, nawiązujący do malowniczej Prowansji klimat w naszych domach?

artykuły dekoracyjne

Źródło: www.morguefile.com
W salonie, będącym miejscem relaksu i długich rozmów z najbliższymi, harmonia jest szczególnie wymagana. W związku z tym, wybierając meble do salonu, stawiajmy na komfort i funkcjonalność. Miłośnicy stylu francuskiego mają ułatwione zadanie z racji, iż w naszym kraju pojawiły się meble (producent wyrobów z drewna) i dodatki kultowej marki Colette – To meble, które jak żadne inne sprzyjają błogiemu nastrojowi. Główną inspiracją do ich tworzenia był klimat słonecznej Prowansji.

Każdy mebel zrobiony jest z wielką pasją i kunsztem, co czyni go oryginalnym i niepowtarzalnym. Meble Colette stworzą pogodny klimat we wnętrzach, w których daje się dostrzec cieszący się popularnością styl rustykalny, prowansalski, oraz wyrafinowany styl francuski czy tak modny od dłuższego czasu shabby chic. Style te idealnie do siebie pasują, tworząc ciekawą całość. Meble i artykuły dekoracyjne Colette stanowią znakomite wyposażenie wnętrza salonów,

artykuły dekoracyjne

Autor: Meutia Widodo
Źródło: http://www.flickr.com

sypialni, domowych biur czy kuchni. Dzięki temu, że łączą w sobie ponadczasowe formy z neutralną kolorystyką nie znudzą się długi czas, gdyż klasyka nigdy się nie starzeje. To meble dla ludzi, którzy zwyczajnie lubią otaczać się pięknymi przedmiotami.

Panująca kolorystyka pomieszczeń utrzymanych w owym stylu jest pastelowa, jasna i subtelna. Na zaakcentowanie zasługują wszelkie okna i przeszklenia. Do wykończenia ścian stosuje się jasne tapety tudzież boazerię w tym samym kolorze.

Wspaniałe wykończenie mebli prowansalskich, ich ponadczasowa forma, rozmach stojących na półkach artykułów dekoracyjnych – wszystko to będzie miało wpływ nie tylko na doskonały design domu, ale głównie na jego komfort mentalny.