Południowa klasa – pozostałości po imperium

Meble – obiekty bez jakich nie da się normalnie żyć. Wydawało by się pospolite obiekty użytkowe. Ot – stół, fotel, półka na lektury, zwyczajne łóżko czy stolik kuchenny – tymczasem nadają wnętrzom oryginalny charakter.

meble

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com
Meble (łączniki meblowe) tworzone są z rozmaitych półproduktów naturalnych a także sztucznych bądź ich kombinacji, poczynając od najzwyklejszych najprostszych mebli z sklejki do artystycznych przedmiotów, stworzonych przykładowo z kombinacji … betonu oraz drzewa. Stajemy przeto przed poważnym kłopotem, co wyselekcjonować. A jak już rozpoczniemy analizować warianty odcieni osiągalne w ofercie sklepów meblarskich czy u fabrykantów, można dostać zawrotu głowy. Istotnie, trudno się połapać w asortymencie.

Nim zabierzemy portmonetkę na zakupy najlepiej rozważyć w którym kierunku pożądamy urządzić dom. Czy będzie to nowomodne miejsce pełne chromu i syntetyku? Czy może w stylu Rustykalnym? Najlepiej jest przejrzeć aktualne trendy w aranżach. I tak w roku 2014 w najwyższym stopniu trendy jest prostota i pewien typ ascezy.

Stąd warto zastanowić się nad produktami Artisan – mebli z litego drewna. Ta hiszpańska firma specjalizuje się w produkcji mebli ze szlachetnych odmian drewna. W umiejętny sposób łączy fakturę drewna z metalem scalając w swoich wyrobach urok drewna z wytwornością i trwałością metalu. W ofercie odnajdziemy na przykład krzesełka stworzone z jednego kawałeczka drewna, z reguły egzotycznego.

Stół drewnianyu Benxi

Autor: Myin.pl
Źródło: Myin.pl
Spoglądając na niektóre wzorniki sprzętów Artisan klient ma wrażenie, iż konstruktorom przyświecało powiedzenie im mniej tym lepiej. Podobne sprzęty wymagają odpowiedniego pomieszczenia. Na pewno pięknie będą wyglądać w nowoczesnym domku pełnym szklanych płyt i słońca. Meble armatura sanitarna jelenia góra drewniane mają ocieplić wnętrze. Bardzo dobrze minimalistyczne meble Artisan sprawdzają się w mieszkaniach, w których nie ma wyraźnych granic pomiędzy pomieszczeniami. Łagodne przechodzenie kuchni w salon, salonu w sypialnię, sypialni w garderobę itd. jest jednym z bardziej popularnych trendów w planowaniu wnętrz. Rzecz jasna meble Artisan można także nabyć w wersji bardziej tradycyjnej, wywołującej skojarzenia ze sprzętami dworu Króla Słońce – . Zadowolą nawet osoby przedkładające bardziej wytworny wystrój wnętrz.