Płyty Oriented Strand Board i tablice meblowe – jednym słowem co to jest, ku czego się to wykorzystuje?

Nie masz rozeznania czym obłożyć krzywe ściany? Użyj płytki meblowych!

pokój

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Płyty wykończeniowe pozostają w tych czasach niewiarygodnie znane, tym bardziej tak zwana płyta OSB (z anglika: Oriented Strand Board), która jest zwykle wielowarstwowa (zwykle występuje w trzech warstwach), stworzona z pochodzącego z drewna tworzywa (wiórów sosnowych), zwykle używana jako zamiennik skleiny. Klejona przeróżnymi kalofoniami esencjonalnymi nadaje się wspaniale do budowlanki.

Jest również wersja jednowarstwowa, którą używa się do warstwy środkowej klejonki. Płyty Oriented Strand Board podlegają podziałom, w zależności od finalizacji. Ich znaczniki oraz przeznaczenie to: OSB/1 – użycie ogólne w suchych uwarunkowaniach; OSB/2 – płyty nośne, suche uwarunkowania; OSB/3 – płyty przenośne, warunki mokre; oraz OSB/4 – o umiejętności noszenia ciężarów w uwarunkowaniach mokrych.

płyty meblowe

Autor: Bernd Wiebus
Źródło: http://www.flickr.com

Oprócz deskami Oriented Strand Board, istnieją także płyty meblowe na wymiar, których powstało wiele typów, m.in.: laminowana (używana do aranżacji wnętrz), pilśniowa, akrylowa, wiórowa, i HDF i MDF (która posiada również bardziej cienkie alternatywy o symbolach B1 i MR).

Teraz jedną z najbardziej znanych mimo to jest High Gloss (z tzw mocnym połyskiem), która jest dobierana do scen filmów, telenowel czy transmisji.

Jeżeli sądzisz, że ten tekst zawiera niezwykle intrygujące informacje, to wejdź na news (pro-trans.wroclaw.pl/grzejniki), który też Cię wciągnie bez reszty.

Istnieje również płyta laminowana nie paląca się (z anglika: Stop Fire), którą stosuje się w końcowych szlifach takich budynków jak: motele, szpitale, żłobki, sceny, sklepy itp. Deski meblowe cechują się także szeroką0 kolorystyką, która zaspokoi wszelkie gusta. Więcej: