Oświetlenie łazienkowe, powinno rozniecać w nas dobry nastrój

Od oświetlenia spodziewamy się czarów dlatego, że światło naturalne posiada czarodziejską moc kreowania przestrzeni. Światło – przemijające, ale niezwykle istotne tworzywo kompozycyjne, należy przemyśleć na etapie aranżowania wnętrza. Planując oświetlenie do salonu należy podjąć decyzję, jakiej wagi zadania pragniemy mu przyznać.

Oświetlenie w aranżacji wnętrz

Autor: jseliger2
Źródło: http://www.flickr.com

W tym temacie powściągliwość nie popłaca. Nie powinniśmy ograniczać projektu oświetlenia do jednego punktu. W łazience bowiem spędzamy średnio od 1 do 2 godzin dziennie. A ponadto światło w łazience spełnia nie tylko zadanie funkcjonalne, tworzy również klimat sprzyjający relaksacji.

Zamiast królujących do tej chwili plafonierów, w ofercie mamy dzisiaj mnogość różnorodnych lamp. Nowoczesne lampy boczne czy przebogato zdobione żyrandole, nie są już zarezerwowane tylko i wyłącznie do pokoi. Wszystko dlatego bo, dzisiejsza łazienka to najczęściej salon do kąpieli, w której aranżujemy mini salon SPA . Do wykreowania przecudownej gry świateł, lepiej zainstalować parę punktów oświetleniowych. Oświetlenie ogólne – sufitowe lub boczne, zainstalowane pojedynczo, wzrokowo zmniejsza wnętrze.

Czy jesteś zdania opisywany temat jest niesamowicie pasjonujący? Jeśli tak uważasz, to kliknij na polecany tekst (https://dekoracyjneskory.pl/37-dywany-skora-owcza) – w tamtym miejscu znajdziesz nie mniej intrygujące informacje.

Intensywne oświetlenie sufitowe, to w łazience rzecz niezbędna. Mocne górne światło ułatwi codzienną toaletę a w jego funkcji najlepiej sprawdzi się wielopunktowy system oświetlenia halogenowego, zainstalowany w suficie.

oświetlenie łazienki

Autor: Tim Evanson
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki równomiernie położonym lampkom halogenowym, nie będzie w łazience miejsc niedoświetlonych ani głębokich cieni. Lampy sufitowe warto uzupełnić chociażby bocznymi lampkami. Interesująco będzie wyglądał w łazience, bogato zdobiony żyrandol, z mnóstwem elementów ozdobnych – metalowych, szklanych lub kryształowych. Interesującym rozwiązaniem, może być oprawa oświetleniowa zamontowana na lustrze. Salon nabiera doniosłości dopiero po zmroku. Wtedy, oświetlenie salonu wysuwa się na pierwszy plan. Ogromny katalog opraw dostępny w sprzedaży, to tysiące artykułów od rodzaju, stylu po ich przeznaczenie, produktów, które pozwolą zadowolić nasze najśmielsze oczekiwania.