Ogrzewanie pomieszczeń jest w stanie negatywnie wpływać na Twoje zdrowie. Jak z tym walczyć? Okazuje się, że jest sposób

Nawilżanie powietrza jest konieczne zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy ogrzewanie powoduje, że powietrze w domu staje się dość suche. Niektórzy błyskawicznie zauważają zmianę, gdyż mogą pojawić się trudności z oddychaniem lub brakiem koncentracji, pozostali dopiero po pewnym okresie, a wtedy najbardziej męczące objawy to suche włosy czy kłopoty z cerą. Niestety, ogrzewanie nie jest obojętne dla zdrowia.

Nawilżacz

Autor: Joseph Brent
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście istnieje na to metoda – nawilżacz powietrza – nawilżacz (odwiedź serwis) powietrza. Ale jaki kupić? Jednymi z nich będą nawilżacze na kaloryfer. Innymi słowy – nawilżacze nieelektryczne. Ich budowa oraz działanie jest nieskomplikowane. To po prostu ceramiczne lub stalowe pojemniki, jakie służą do zawieszenia na kaloryferze. Ciepło z grzejnika sprawia, że woda w nich zawarta zaczyna parować, a dzięki temu delikatnie nawilża powietrze. Inny|, bardziej skomplikowany typ, to nawilżacz parowy. Takie rodzaje wytwarzają ciepłą mgiełkę. Ich metoda funkcjonowania jest mało skomplikowana i przypomina zasadę działania nawilżaczy tradycyjnych. Woda która znajduje się się w zbiorniku jest podgrzewana. Powietrze – https://aleklima.pl/klimatyzatory/klimatyzatory-fujitsu/klimatyzatory-nascienne-fujitsu – z zewnątrz, jakie dostaje się do nawilżacza, ulega wymieszaniu z cząsteczkami zimnej wody. Tak stworzona mgiełka jest wyrzucana przez urządzenie do pomieszczenia. Para odznacza się sterylnością (podgrzewanie likwiduje bakterie), niewidoczna i łagodnie podnosi temperaturę w mieszkaniu.

Kolejny typ to nawilżacze ewaporacyjne. Wytwarzają zimną mgiełkę. Istotne jest, iż zamiast podgrzewacza mają bęben albo wkład z filtrem. Po wlaniu do urządzenia wody i włączeniu go, zasysane powietrze jest nawilżane oraz wyrzucane na zewnątrz przy pomocy wentylatora. W ten sposób powstaje niewidoczna, zimna mgiełka.

Air Naturel

Autor: Karl Baron
Źródło: http://www.flickr.com
Ostatni typ, najbardziej nowoczesny to nawilżacz ultradźwiękowy. Ultradźwięki to po prostu fale dźwiękowe o dość wysokiej częstotliwości. Ich drgania nie są słyszalne dla ucha człowieka, słyszą je natomiast niektóre zwierzęta domowe – psy, koty lub szczury. W nawilżaczach, ultradźwięki wykorzystuje się do rozbijania cząsteczek wody oraz tworzenia mgiełki. Wyrzucana przez wentylator na zewnątrz mgiełka, zależnie od rodzaju, może być chłodna albo ciepła. Tego typu rozwiązanie jest zastosowane w większości modeli. W przeciwieństwie do mgiełki tworzonej przez nawilżacze parowe, jest przeważnie dostrzegalna (bo krople są dość spore). Większość nawilżaczy ultradźwiękowych posiada wbudowany higrometr, który umożliwia na kontrolę stanu nawilżenia. To który nawilżacz powietrza kupimy jest zależne od naszych preferencji, mimo to warto kupić taki sprzęt.