Odnowione meble drewniane – doskonała dekoracja w każdym domu

Meble drewniane są świetną dekoracją w każdym mieszkaniu. Rzecz jasna wykorzystuje się je w przypadku konkretnego typu wystroju wnętrz – przeważnie wykorzystuje się je przy aranżacjach w stylu tradycyjnym i kolonialnym. Meble z prawdziwego drewna są niezwykle trwałe i odporne, jednakże z czasem mogą potrzebować renowacji.

białe meble do pokoju

Autor: Bonsoni.com
Źródło: http://www.flickr.com
Naprawa mebli nie jest prostym zadaniem, bowiem wymaga sporych umiejętności, jak również środków i narzędzi, dzięki którym można odświeżyć mebel, aby wyglądał jak nowy (odsyłam tutaj). Szczególnej troski wymaga renowacja mebli z drewna, ponieważ drewno należy stosownie pielęgnować. W tym celu wykorzystuje się rozmaite środki, które mają na celu chronić je przed działaniem niekorzystnych czynników. Zwykle jest nim lakier albo politura, a zatem przezroczysty roztwór żywicy w spirytusie. Politura używana jest jednakże na ogół do mebli antycznych i kosztownych, ponieważ użycie kilku warstw tego środka wymaga czasu i w efekcie jest kosztowniejsze niż lakierowanie. Osoby, które zajmują się reperacja mebli muszą dysponować tym samym zestawem narzędzi, co typowy stolarz, a zatem posiadać rozmaitego typu dłuta, skrobaki, bądź szpatułki. Dodatkowo muszą znać krok po kroku procedurę renowacji dla poszczególnego mebla, aby w rezultacie jeszcze bardziej go nie uszkodzić.

Stylowe meble

Autor: Bonsoni.com
Źródło: http://www.flickr.com
Odnowienia lub naprawy wymagają nie tylko meble z drewna, ale także pozostałe rodzaje, w tym żeliwne i stalowe, a nawet plastikowe. Te ostatnie ze względu jednak na względnie niedrogie koszty zakupu mało kiedy są naprawiane, ponieważ się to zazwyczaj nie opłaca. Meble z żeliwa czy z metalu wymagają w szczególności odrdzewienia i ochrony antykorozyjnej. Stosuje się do tego celu różnego rodzaju farby, które coraz częściej są produktami 2 w 1, czyli spełniają z jednej strony funkcję antykorozyjną, a z drugiej można za ich pomocą zmienić kolor mebla.
Jeżeli posiadamy na strychu stare meble, czy to z drewna, czy ze stali, warto zdecydować się na ich naprawę oraz renowację, bowiem obecnie na rynku stare meble (szafy na przedpokój na wymiar) są w cenie. Nawet awangardowe aranżacje wnętrz doskonale komponują się z tego rodzaju wyposażeniem, dlatego korzystnie jest wyszukać firmę, która zajmuje się odnawianiem mebli profesjonalnie i za nieduże pieniądze doprowadzi nasz mebel do idealnego wyglądu.