Obecna moda w dekorowaniu mieszkań i domów – czyli opowieść o stylach vintage i retro.

Współcześnie projektanci wnętrz w dekorowaniu wnętrz stawiają na komfort i wygodę mieszkańców. Wygoda i komfort jednak to nie jedyne elementy. Istotne są także estetyczne doznania domowników, z tego też powodu architekci wnętrz są na tropie niestandardowych rozwiązań.
W ostatnim czasie dużą karierę robi dekorowanie wnętrz w stylu vintage.

domy wielorodzinne

Autor: Rafin Developer.
Źródło: Rafin Developer.

Ten styl jest obecnie w czołówce najpopularniejszych trendów. Znaczeniowo styl vintage wziął się z winiarskiej branży i nawiązuje do spójności i jedności win zgodnych rocznikowo, zrobionych z pewnego typu winorośli. W nowoczesnym użyciu słowo to oznacza wszystko co jest staromodne i stare. Styl vintage każdorazowo ma odniesienie do konkretnej epoki. Szczególną sławą szczyci się styl retro, który potrafi nadać wnętrzom niepowtarzalnego uroku i specyficznego klimatu.

Cegła na ścianę

Autor: Clayre&Eef
Źródło: Clayre&Eef
Cechą charakterystyczną stylu retro jest to, że jest połączeniem nowoczesnych funkcji i przedmiotów z przeszłości. W wystroju pomieszczeń i wnętrz niezbędne są płytki stara cegła na ścinach i zasłony sprawiające wrażenie ciężkich – koniecznie ze wzorem w kolorowe kwiatki. Cegła dekoracyjna na ścianę rewelacyjnie oddaje atmosferę czasów zeszłej epoki.

Jeśli zainteresowały Cię tematy w tym artykule, to kliknij w ten link oraz czytaj również (https://www.happytree.com.pl/oferta/odbior-elektrosmieci-zuzyte-tonery/) dodatkowych wiadomości.

Aby wzmocnić efekt należy uposażyć mieszkanie w dużą ilość dodatków w stylu retro. Sprawdzą się tutaj różnego rodzaju detale symbolizujące dawnych lat. Na przykład ozdobne lampy i żyrandole, a także obrazy w starych ramach i kryształowe zastawy.

Istotny jest także dobór właściwych staromodnych mebli. Antyczne meble w połączeniu z tymi niepowtarzalnymi i osobliwymi dodatkami teleportują nas do przeszłych czasów.