O nowoczesnym aranżowaniu mieszkalnej łazienki albo toalety, czyli jak praktycyzm łączy się z estetyką

O nowocześnie urządzonej łazience marzą głównie ci, którzy spostrzegają, że najwyższa pora rozpocząć całościowy remont tego pomieszczenia, jak również ci, którzy odnowili go kilka dobrych lat temu. W przeciągu 10 lat pojawiły się zupełnie nowe technologie – dzięki nim codzienna kąpiel bądź poranna toaleta stały się o wiele przyjemniejsze. I choć zakup terakoty, armatury oraz sanitariatów, a także przydatnych akcesoriów pociąga za sobą ogromne koszty, to niektórzy gospodarze nie zamierzają bądź po prostu nie są zmuszeni liczyć się z dużymi wydatkami – przecież z łazienki bądź toalety każdego dnia korzysta cała rodzina.

Brodzik półokrągły Standard Plus

Autor: Sanitec KOŁO

Odnowienie łazienki warto czasem zacząć od przeróbek, bowiem obecnie stawia się głównie na praktyczne rozwiązania. Zmiana lokalizacji kranów oraz odpływów bywa obowiązkiem, zwłaszcza kiedy pomieszczenie ma niewielki metraż i niełatwo zmieścić wszystkie potrzebne sprzęty. Ponadto moda cały czas się zmienia i teraz np. montowanie prysznica staje się u nas już niemal tradycją. A jeżeli ktoś nie zamierza rezygnować z zakupu wanny, to musi wiedzieć, że producenci pamiętają o takich oczekiwaniach i w sprzedaży dostępne są też modele łączące obie wymienione funkcjonalności.

Cechą charakterystyczną nowych łazienek bywa obecność akcesoriów o nietypowych kształtach. Umywalka może zatem prezentować się jak kuchenna misa, tymczasem szafka umywalkowa bardzo przypomina mebel z zeszłej epoki. Prawdziwą rewolucję przeszły także kabiny prysznicowe. Choć standardowe brodziki prostokątne są ciągle dostępne, to dużym zainteresowaniem klientów cieszą się dziś kabiny bez brodzika lub modele z masażem wodnym. Jeżeli taki luksus jest poza zasięgiem, to dobrym pomysłem jest wykorzystanie innych, choć oczywiście już nie tak przyciągających uwagę rozwiązań – przykładowo deszczownice z powodzeniem zastępują tradycyjną słuchawkę lub są jej uzupełnieniem.

Najróżniejsze gadżety stają się współcześnie obowiązkowym elementem wystroju wnętrz. A w domowych łazienkach bądź toaletach wzrok przykuwają: sufitowe suszarki, oryginalne oświetlenie LED (zobacz lampka led na biurko) czy ciekawie prezentujące się półki na kółkach. Z uwagi na dużą dostępność towaru kluczowe znaczenie zdaje się mieć tu pomysłowość aranżera.