Nieszablonowy i ogromnie kreatywny styl art deco z przełomu XIX i XX wieku

Polskie art deco jest to pewien styl, jaki powstał na przełomie XIX i XX wieku. Obejmuje on wzornictwo przemysłowe, architekturę lub także sztuki plastyczne. Art deco jest współcześnie określany jako stylowy i estetyczny styl epoki jazzu.

styl art deco
Styl ten sięga do wielu przeróżnych dyscyplin i motywów, między innymi do motywów klasycznych oraz egipskich, form przedstawiających akty, rozmaite postacie, zwierzęta a także obejmuje różnorodne motywy geometryczne.

Art deco to często wyrafinowane i niezwykle innowacyjne dzieła sztuki, które w wielu przypadkach są uzyskiwane z bardzo kosztownych materiałów, takich jak na przykład kość słoniowa czy też srebro, obecnie styl ten nieraz jest również łączony z innego rodzaju surowcami, takimi jak na przykład chromowana stal czy też bakelit.

Współcześnie w Polsce wielką popularnością cieszy się galeria art deco. Zdołamy przytoczyć liczne galerie, które prezentują sporo interesujących wytworów. Polskie art deco było (i do tej pory jest) produkowane przez przeróżne ugrupowania, które upowszechniały rzemiosło artystyczne w szerokim pojęciu. Do takich ugrupowań możemy zaliczyć w szczególności Ryt, Ład czy też Warsztaty Krakowskie. Wytwory te odwoływały się przede wszystkim do sztuki ludowej. Do znanych i popularnych artystów tworzących w stylu art deco zdołamy zaliczyć w szczególności Czajkowskiego, Szczepkowskiego czy też Stryjeńskiego a także wielu innych różnorodnych artystów.

Dziś polskie art deco odnosi się także do projektowania oraz aranżacji wnętrz właśnie w takim dekoracyjnym, nowomodnym i innowacyjnym stylu. W wielu rozlicznych sklepach możemy dzisiaj odkryć liczne kreatywne dodatki do domu i mieszkania, oraz także umeblowanie w stylu art deco, które charakteryzują się niepowtarzalnością oraz niezwykłą wytwornością. Do art deco zaliczane są również intrygujące i kreatywne dodatki, na przykład obrazy, fotografie, rzeźby i tak dalej.

Chcesz przeczytać więcej na zbliżony temat? Żaden kłopot. Wystarczy tylko najechać na wskazane hiperłącze do www (http://www.brumet.com.pl/) i przelogujemy Cię na inną stronę.

Jeżeli jesteś osobą z twórczą duszą i inspiruje Cię sztuka, to z pewnością aranżacja domu lub mieszkania w stylu art deco będzie dla Ciebie wyborna.

Poczytaj też: