Nie za każdym razem jesteśmy w stanie nadążyć za finansami biura

Każdy musiał przejść przez lekcje matematyki i każdy musiał obliczać różne wskaźniki. Niestety nie każdy jest mózgiem z przedmiotów ścisłych i właśnie z tego powodu przez długi czas nie było matematyki na maturze, jednak sytuacja się zmieniła i matematyka ponownie jest najważniejszym przedmiotem do zdania.

Dlaczego na szczęście matematyka wróciła na maturę? Tak, więc ludzie po szkole średniej nie byli w stanie

finanse

Źródło: http://pixabay.com

obliczyć nawet najprostszych wskaźników, gdyby nie mieli przymusu nauki do matury. Ale część osób chce studiować na studiach, na które trzeba mieć zdaną maturę z matematyki. Te osoby po prostu lubią liczyć i najczęściej uwielbiają pieniądze. Studia finansów czy księgowości, to dobry sposób na zdobycie zawodu, który da nam pieniądze. A kiedy będziemy np. mieli swoją firmę na pewno będziemy musieli liczyć wskaźnik rotacji należności, który jest ilorazem przychodów ze sprzedaży oraz średnich należności. Wskaźnik ten jest bardzo istotny, bo daje możliwość określenia ile razy w czasie roku może odtworzyć stan swoich należności- zobacz więcej na ,.

Gdy wskaźnik jest niższy niż siedem musimy zastanowić się nad tym czy kredytowanie klientów nie jest zbyt duże. Kontrola jest konieczna, zwłaszcza, jeżeli chodzi o należności. W obecnych czasach wszyscy posiłkują się różnego rodzaju programami, które są w stanie pomóc firmie w działalności. Do jednego z tego typu programów możemy zaliczyć program, który ma kontrolować nasze należności. Przejrzysty interfejs pozwala na zobaczenie, jakie długi mają względem naszej firmy nasi klienci. Taka kontrola należności jest o wiele

finanse

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

łatwiejsza i bardziej sprawna, aniżeli ręczne sprawdzanie w stercie papierów, czy aby na pewno każdy dłużnik uregulował należności. Musimy pamiętać prowadząc własną firmę, że trzeba mieć pod kontrolą należności klientów bez przerwy.

Nie można raz na pół roku przysiąść i sprawdzać, czy wszystko jest okej. Skoro klient zgadza się na taki a nie inny termin zapłaty trzeba zdać sobie sprawę, że gdy minie termin zostaną naliczone mu karne odsetki. To jeden z najlepszych sposobów na właściwe płacenie faktur.

Zaintrygował Cię ten temat? Wejdź więc w ten link, dowiedz się tutaj, czy następne notki również wydadzą Ci się zajmujące. Mamy nadzieję, że tak.

Gdy klient wie, że po dużej zwłoce będzie musiał zapłacić więcej ma większą motywację do płacenia każdej faktury we właściwym czasie.