nie mają sobie równych

Światło diodowe ma ogromnie uniwersalne zastosowania. Oświetlenie oparte na technologii stopniowo opanowuje rynek. Nawet ogólnoświatowe potęgi przyznają, że za 10-15 lat diody LED będą z teraźniejszych 5% wynosiły 95% obrotu w specjalności oświetleniowej.

Diody LED

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Tam, gdzie nie jest zasadna podwyższona moc z powodzeniem można wykorzystywać żarówki LED zarówno w środku jak i na zewnątrz. Żarówki LED są teraz niezwykle oszczędzającym energię źródłem światła. Są dziesięć razy lepiej energooszczędne od standardowych żarówek, i dwukrotnie od żarówek energooszczędnych.

Czy masz wrażenie, że napisany przez nas post jest nietuzinkowy? Jeżeli tak, to dodatkowo zgłąb także zamieszczony poniżej (https://metalzdrewnem.pl/polki) podobny artykuł.

Żarówki LED są niezwykle trwałe na okoliczności atmosferyczne i wstrząsy, ze względu na to mają szansę być używane w wielu rozmaitych lokalizacjach.

Światło wydzielane przez żarówki diodowe jest bezpieczne dla oczu i zdrowia. Poza tym, diody nie drażnią wzroku i nie wpływają negatywnie na nasze samopoczucie, gdyż nie występuje w nich emisja UV i drganie światła. Żarówki LED praktycznie się nie ogrzewają. Diody LED mają zerową bezwładność na skoki napięcia, które całkiem często zdarzają się w naszej sieci energetycznej, mogą one skutkować ich trwałe uszkodzenie, dlatego lampy trzeba ochronić dodatkowymi niskonapięciowymi zasilaczami. Bez tych aparatów właściwie nie powinniśmy używać żarówek LED. Dzisiaj, wymienniki LED robione są dla wszystkich znanych gwintów i trzonków opraw oświetleniowych np. żarówki LED E27 (zobacz led e27 w ofercie softled.pl).

żarówki led

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Na rynku dostępne są też żarówki LED wyglądające jak pospolite żarówki. Jedynym zastrzeżeniem w użytkach jest wielkość światła jaką zapewniają żarówki LED, które są porównywalne z żarówkami halogenowymi. Znaczy to, że 3W dioda przynosi tyle światła co 30W żarówka halogenowa. Koszt żarówek diodowych jest porównywalny do cen żarówek energooszczędnych. Z żarówkami LED oszczędzasz na prądzie do 90%. Zamieńmy wysłużone żarówki na innowacyjne. Żarówki LED E27 są zwykle wykorzystywane, dlatego zdołamy je błyskawicznie i bez trudu podmienić na oszczędne, żarówki LED E27. W ofercie pojawiły się już żarówki z innowacyjnymi diodami COB. N razie jest to duży wydatek jednakże wszystko wskazuje na to, że będą żarówki diodowe coraz to tańsze (ta strona na softled.pl).