Najzyskowniejsze lokaty

Ranking lokat powstał po to by pomóc wybrać klientowi najlepszą lokatę, dopasowaną do jego potrzeb. Nie istnieje bowiem jedna, uniwersalna lokata, podobnie jak nie ma najlepszego komputera, telewizora czy mieszkania które zadowoliło by wszystkich. Ludzie Wybierają różnorakie produkty oszczędnościowe, ponieważ każdy z nas jest inny, posiada odmienną sytuację finansową oraz unikalne cele związane z oszczędzaniem.

finanse

Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com
Większość osób w naszym kraju oszczędza mając przed sobą perspektywę krótkoterminową, np. na zakup sprzętu do mieszkania, na wakacje, auto albo na drobne przyjemności – w takim razie wybór lokaty krótkoterminowej jest logicznym rozwiązaniem. Z drugiej znowu strony, wśród oszczędzających nie brakuje tych, którzy gromadzą pieniądze z myślą o emeryturze lub o przyszłości swoich pociech – takie osoby częściej oszczędzają długoterminowo.

Wrzesień nierozłącznie kojarzy się z początkiem nowego roku szkolnego. To w tym miesiącu podopieczni rozpoczynają naukę polskiego, matematyki czy przyrody. Warto do tych szkolnych przedmiotów dodać jeszcze naukę oszczędzania. Na rynku bankowym wrzesień jest kolejnym miesiącem, w którym oprocentowanie bankowe nie powala na kolana. Lokaty i konta oszczędnościowe nie dają tyle zarobić jak w tamtym roku czy 2 lata temu. Niektóre osoby zdecydowały się wycofać środki z banków i przenieść je inwestując w fundusze lub nabywając obligacje Skarbu Państwa. Jednak, według danych opublikowanych przez Narodowy Bank Polski, większość Polaków lokuje swoje oszczędności na krótkoterminowych lokatach oraz na rachunkach oszczędnościowych.

finanse
Zarówno lokaty krótkoterminowe, jak i konta oszczędnościowe mają ogromną zaletę, która jest niebywale istotna w dzisiejszej sytuacji rynkowej.

Jeżeli interesują Cię opisane w tym materiale tematy i masz chęć przeczytać więcej informacji na tego typu temat – wejdź tu praca w godzinach nocnych!

Chodzi oczywiście o niezamrażanie swoich środków na długi okres. Banki w przypadku tych produktów finansowych, umożliwiają zazwyczaj wypłatę pieniędzy bez utraty zgromadzonych odsetek. To daje możliwość przenoszenia środków na nowe, coraz rentowniejsze produkty proponowane przez polskie banki.

Zainteresowany zagadnieniem? Poczytaj o tym znacznie więcej. W tym celu użyj adresu (https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-czy-zwrot-towaru-kupionego-przez-internet-jest-mozliwy), który przeniesie Cię na serwis. Zapraszamy!

Rankingi ofert tworzone są na podstawie ofert produktów oszczędnościowych dostępnych aktualnie na polskim rynku.Główną cechą ofert, która decyduje o kolejności w ranking jest oczywiście oprocentowanie, które w głównym stopniu wpływa na potencjalny zysk.

Ranking lokat przedstawia najbardziej opłacalne lokaty terminowe dostępne na rynku. Lokaty zestawione są z najmniejszą kwotą, jaką trzeba zainwestować oraz czasem trwania. Kryterium decyzyjnym przy ustalaniu pozycji jest oprocentowanie lokaty – znajdź najkorzystniejsza lokatę. Ranking lokat tworzony jest zwykle na podstawie materiałów publikowanych przez banki na swoich stronach internetowych. Oprocentowanie przedstawione jest w ujęciu rocznym, przed podatkiem Belki.