Najważniejsze zalety obrazów na płótnie, podstawowe wiadomości na temat tej używanej coraz częściej technologii

Jednym z lubianych ostatnio pomysłów na niebanalną dekorację wnętrza swojego domu jest obraz drukowany na płótnie, który przypomina prawdziwy obraz. Podobieństwo jest bardzo duże, bo w tej technologii wykorzystuje się prawdziwe, odpowiednio przygotowane płótno malarskie. Prawidłowy splot, wysoka gramatura i impregnacja powodują, że obrazy wydrukowane na tego typu podkładach nie tylko doskonale się prezentują, lecz również są niezwykle wytrzymałe i trwałe.

obraz w salonie

Autor: art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl
Ogromną zaletą tego typu rozwiązania jest możliwość wydrukowania na obrazie dowolnych motywów. Przykładowo może to być fotografia bliskiej osoby, ulubiony zwierzak czy inna interesująca fotografia. Przy swoich zdjęciach istotne jest, żeby posiadały one dobrą jakość, jeżeli będą mało wyraźne lub rozdzielczość będzie kiepska, to obraz zwyczajnie może nie wyjść odpowiednio. Jeśli się nie ma swojej fotografii, to też problem to nie będzie, bo z reguły firmy zajmujące się produkcją tego typu obrazów mają ich duży wybór, a w razie czego można jeszcze poszukać w największych internetowych bankach zdjęć.

Mimo, że obraz ze zdjęcia jest wykonywany na klasycznym półtnie, to sam proces drukowania jest nowoczesny. Używane są do tego profesjonalne plotery, które umożliwiają drukowanie z fotograficzną precyzją. Używane farby (zobacz farby i tynki dekoracje ścian) pozwalają na otrzymanie żywych, intensywnych barw, jakie nie wyblakną po paru miesiącach umieszczenia na ścianie. Większość używanych współcześnie ploterów umożliwia wydruk obrazu mającego szerokość co najmniej 100 centymetrów, więc w sumie można z tego otrzymać całkiem duże obrazy.

W sytuacji, gdy cały obraz będzie większy, to nie będzie żadnego problemu, aby zrobić jego wydruk w częściach i następnie złożyć w jedną całość. Wydrukowane obrazy przeważnie naciągane są na drewniane ramy, przez co można je od razu powiesić na ścianie. Nie będzie też żadnego problemu, żeby je oprawić w typową zdobioną ramę, zrobioną z aluminium albo drewna. Obrazy tego typu są najczęściej tak dobrze przygotowane, że prezentują się na ścianie rzeczywiście wyjątkowo.