Najważniejsze rodzaje materiałów wykorzystywanych do produkowania mebli, zalety drewna sosnowego

Chyba nie ma mieszkania, w którym by nie było mebli. Czy będzie to stół i krzesła, łóżko w pokoju czy kuchenne szafki, to są to wszystko właśnie meble. A że najczęstszym materiałem do produkowania mebli jest drewno, to z pewnością w prawie każdym domu jakieś drewniane meble można będzie znaleźć. Rzecz jasna przy meblach, jak przy wszystkich innych produktach, odmian drewna do ich produkcji jest całkiem sporo. Różnią się one wyglądem, wytrzymałości i co najważniejsze ceną.

drewniana szafa

Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com
Najpopularniejszy dzisiaj rodzaj materiału do produkcji mebli czyli wiórowe płyty jest także najtańszy, lecz meble wykonane z niego są po prostu bardzo pospolite. Nawet pomimo tego, że meblowe płyty produkowane są w wielu odmianach które się różnią okleiną, to nadal zostaje to coś, co tylko imituje deskę z drewna. Większości ludzi nie będzie to w żadnym stopniu przeszkadzać, przecież nie są one takie brzydkie, kosztują stosunkowo niewiele, a i wykonanie jest znacznie łatwiejsze. Lecz są osoby, które nie będą uznawać tego typu kompromisów, i dla nich liczyć się będzie jedynie prawdziwa deska z drewna.

Wśród wielu odmian drewna wykorzystywanych do produkcji mebli szczególną rolę odgrywa sosna. Uznawana za drewno pospolite posiada jednak bardzo dużo zalet, dzięki którym jest chętnie wybierana przez kupujących. Podstawową jej cechą jest to, że jest tania. Meble z naturalnego drewna są z założenia znacznie droższe od tych zrobionych z meblowych płyt, lecz ich cena zależała będzie także od gatunku, z którego zostały wykonane.

Sosna jest stosunkowo tania, a jednocześnie gwarantuje wysoki poziom wytrzymałości i solidność elementów. Jest także ładna, ma bardzo charakterystyczny kolor i wzór słojów, które można jeszcze zmienić przy pomocy prostego malowania. W sklepach są oferowane różne lakiery i bejce, dzięki jakim można szafy drewniane, półki albo komody pomalować dokładnie według swoich oczekiwań- egzemplarze od Magnata. Wybierając meble sosnowe spodziewać się można długich lat bezproblemowego użytkowania, bo ten materiał naprawdę cechuje się dużą wytrzymałością.