Najistotniejsze zalety ręczników

Pomimo, że każde ręczniki niszczą się podczas ich eksploatacji, warto zwracać uwagę na to, jak są skonstruowane i wykończone, aby móc radować się nimi jak najdłużej. Ze względu na schludną rolę którą spełniają ręczniki w łazience, dla kupującego ważną rolę odgrywa wygląd. Większa część z nas wymaga, żeby ręcznik był estetyczny i ozdabiał nasze wnętrza. Element dekoracyjny może być w postaci tłoczenia, haftu na tkaninie podstawowej, albo bordiury żakardowej. Właściwości użytkowe ręcznika są tak samo istotne, jak jego prezencja.

ręczniki bawełniane

Autor: Joanna Poe
Źródło: http://www.flickr.com
W wypadku ręczników musimy zwrócić szczególną uwagę na ich chłonność, ażeby po kąpieli porządnie się wytrzeć. Przy kupowaniu ręcznika należy zwrócić uwagę na zestaw surowcowy. Najodpowiedniejsze ręczniki to ręczniki z bawełny (Madoza to najwyższa jakość). Kolejną istotną sprawą są posiadane certyfikaty. Nadzwyczaj renomowany i rozpoznawalny to certyfikat bezpieczny dla dzieci, albo bezpieczny dla niemowląt. Ten ostatni przysądza się artykułom spełniającym najostrzejsze wyznaczniki.

Pętelki ręcznika odpowiedzialne są przede wszystkim za pochłanianie wilgotności.

Kliknij na ten link, by przeczytać analogiczne materiały. Przykładowo zobacz serwis, który prezentuje interesującą Cię problematykę, a niewątpliwie się nie rozczarujesz.

Najprzyzwoiciej potwierdzają się tu pętelki stworzone z najlepszej jakości bawełny długowłóknistej. Ważna jest także długość, oraz grubość pętelek. Im są cieńsze i gęściej utkane, tym ich skuteczność jest większa, a ręcznik cechuje się wyższą chłonnością. (Ręczniki frotte) Tkanina pod pętelkami sprzyja gromadzeniu wilgoci.

Z pewnością zajmują Cię inne newsy. Z chęcią namawiamy Cię do naszego kolejnego tekstu, który dla Ciebie opracowaliśmy. Musisz jedynie kliknąć w link.

Wąskie pętelki absorbują wodę, jaka potem wędruje do tkaniny pod nimi. Dlatego podstawa ręcznika sporządzona jest zwykle z grubszych nici, żeby ręcznik dobrze chłonął i przechowywał wilgoć.

Najlepiej jeśli wykonane są one z dobrej jakości, najlepiej długowłóknistej bawełny. Ręczniki na plażę muszą różnić się od tych użytkowanych na co dzień w domu. Powinien być większy od typowych ręczników. Jest to bardzo istotna funkcja, gdyż często używamy go również jak koca. Otulamy się nim również po wyjściu z wody, toteż jego wymiar pozwoli nam prędzej wyschnąć. Grubość ręcznika plażowego nie powinna być zbyt duża. Ręcznik powinien przede wszystkim spełniać swą kluczową rolę, czyli pochłaniać wodę. Dlatego też im wyższa spoistość splotu ręcznika, tym lepiej.