Miejsca do butów

Korytarz jest wizytówką mieszkania i powinno się go potraktować z równą starannością jak pozostałe wnętrza. Korytarz nie musi być mroczny, ani nudny. Oprócz tego, że porządne, musi być to przede wszystkim funkcjonalne wnętrze.

Przedpokój, który zachwyca

Autor: Komandor
Źródło: Komandor
Wygodę i efektowny wystrój zagwarantują meble do korytarza, szafy, wieszaki i szafki na buty (komody na buty w sklepie topeshop). Aranżowanie korytarza wypada jednak zacząć od dopasowania odcieni ścian. Podłoga w korytarzu powinna być odporna na ścieranie. Sprawdzą się panele laminowane o wysokiej klasie ścieralności, albo płytki o dobranej ścieralności. Efektowny wygląd przedpokoju jest zależny nie tylko od tego jakie szafy (polecamy https://www.stylowy-mebel.pl/stylowa-rzezbiona-szafka-na-buty-150017-p-611.html) i szafki na buty kupujemy, lecz od tego w jaki sposób je rozlokujemy. W trakcie wystroju korytarza należy zadbać także o oświetlenie.

Za pomocą paru kinkietów właściwie rozlokowanych jest możliwość uwydatnić punkty bardziej atrakcyjne, albo ukryć mniej efektowne. Powinno się w wystroju wykorzystać także zwierciadła. Powiększą przedpokój o lustrzaną przestrzeń i rozjaśnią wnętrze. Lustrzane drzwi szafy w korytarzu spowodują, że stanie się niedostrzegalna. Za to korytarz będzie wyglądał dwa razy większy. Jeśli ukształtowanie korytarza i system drzwi uniemożliwia ustawienie szafy (zobacz emmi.pl >> tylko konkretne informacje), można ją umiejscowić w innym pokoju, a w korytarzu wystarczą szafki na buty, efektowne półki, czy ściany udekorowane kwiatami. Gdy przedpokój jest mały, liczy się każdy centymetr. Można zagospodarować przestrzeń pod stropem i powiesić w tym miejscu drobne półki na pudła i kuferki.

eleganckie półbuty

Autor: SPERA.de Designerschuhe, Taschen und Accessoires
Źródło: http://www.flickr.com
Ogromnym wyzwaniem jest wykorzystanie wąskiego przedpokoju. Ściany muszą mieć w takim przypadku jasny kolor. Na posadzce jest możliwość położyć chodnik w barwne pasy skośne, które wizualnie rozszerzą przedpokój. W takim przedpokoju sprawdzą się szafy zrobione na wymiar na długości jednej ściany, najlepiej z przesuwnymi drzwiami. Można w niej ukryć nie tylko rzeczy, lecz też odkurzacz, walizki. Duża szafa jest w stanie też pełnić rolę szafki na buty. Drobny przedpokój uratują zamontowane lustra. Każdy korytarz można umeblować tak, ażeby własnym designem zapraszał przybywające osoby. Powinno się wiedzieć, że pierwsze wrażenie jest najistotniejsze.