Łóżka – różne rodzaje

Łóżko to istotny element wyposażenia każdego mieszkania. Na pewno każdy z was wie, jak dużo zależy od wygodnego miejsca spania.

Każdy na bank kiedyś miał uczucie tak zwanego „połamania” po spędzeniu nocy w źle wyprofilowanym łóżku. Pojawia się błędny mit, że właściwe łóżko powinno być miękkie – prawda jest taka, że mądrzej spać na twardszej powierzchni. Dodatkowo takie rozwiązanie ma korzystny wpływ na kondycję naszego kręgosłupa. Prawidłowym zakupem stają się zatem łóżka metalowe mające niemiękki materac. Tego rodzaju elementy wyposażenia mają 2 istotne funkcje. Primo, prezentują się dobrze, rzecz jasna jeśli zostaną odpowiednio dopasowane do całości wystroju mieszkania. Secundo, gwarantują użytkownikom dobry sen i wolność od dokuczających pleców. Na rodzimym rynku można znaleźć dobre nowoczesne łóżka tapicerowane, które mają na wyposażeniu specjalnie dopasowane do profilu pleców materace – to najlepszy nabytek dla osób, które chorują na uciążliwe schorzenia pleców.

Sypialnia, łóżko Zanette

Autor: Zanette
Źródło: Zanette

Dla klientów, którzy cenią sobie gustowne meble dla dzieci i rodziców i zwykle sypiają w pojedynkę polecamy niepowtarzalne łóżka drewniane (pokaż więcej drążki drewniane) do sypialni pojedyncze. Na rynku jest rozległy wachlarz propozycji. Najciekawszym nabytkiem są łóżka, które zostały zbudowane tak, by przywodzić na myśl meble, na których spali i kochali się nasi przodkowie sprzed lat. Taki antyczny mebel świetne koresponduje z domem umeblowanym w dawnym stylu. Interesującym wyborem może być łóżko z starym materacem sprężynowym, ale nie jest to dobre dla kręgosłupa.

Łóżka drewniane dla dzieci to staromodne rozwiązanie. Trzeba wiedzieć, że warto zakupić maluchowi łóżko ze szczebelkami, ponieważ maluchy często kochają urządzać sobie przechadzki. Jeżeli włożysz dzieciaka do łóżka ze szczebelkami, możesz mieć gwarancję, że ci nie ucieknie. To szansa dla tych rodzicieli, którzy pragną dostać podczas dnia bądź nocy chociaż chwilkę wytchnienia od nad-aktywnego brzdąca.