Kupujemy używane auto – przewodnik

Kupno pojazdu używanego to wyzwanie pełne pułapek, jakich nie można bagatelizować. Ostrożność i rozwaga mogą ochronić przed oszustem czy nieprzewidzianymi wydatkami.

giełda

Autor: Mainstream
Źródło: http://www.flickr.com
Na co trzeba zwracać wyjątkową uwagę w ciągu oględzin? Poniżej najistotniejsze reguły, o których musi wiedzieć każdy, kto jest zainteresowany zakupem auta używanego. W 2012 r. sprowadzono do naszej ojczyzny 645 514 czterokołowców.

Jeśli zaintrygował Cię ten materiał, bez wahania zobacz dodatkowe uwagi z witryny (http://antysolarsystem.pl/zaluzje-poziome.html) takiej tematyki – one również okażą się dla Ciebie interesujące.

Ich średni wiek wynosił prawie dziesięć lat. Mnóstwo z nich sprowadzano w celu sprzedaży w naszym kraju. I tutaj zaczyna się ambaras, albowiem handlarze dość często szukają za granicą tanich propozycji silnie zużytkowanych jak też powypadkowych aut używanych. Ściągają egzemplarze, które byłyby nierzadko kategoryzowane jako złom. W rezultacie, 90 proc. używanych samochodów na krajowym rynku przeszło mniejsze albo większe reperacje (dotyczy to także komisów). Następna plaga to pojazdy pochodzące z przywłaszczeń. Nabywaj zatem bez ryzyka i z rozwagą. Jak to robić?

transport

Autor: Motorrad-Presse.com
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo ostrożnie podchodź do propozycji o nadzwyczaj interesujących cenach. Są różne uzasadnienia, ale na ogół chodzi o szybką sprzedaż nielegalnego lub silnie zużytkowanego pojazdu używanego.

Tutaj jest podobna strona przedstawiająca tę kwestię. Sprawdź także podobny świeży materiał na opisywany temat. On też jest godny uwagi.

Jeżeli nabędziesz pojazd używany pochodzący z przywłaszczenia, może ci wtenczas zostać postawiony zarzut o paserstwo.

Jeśli poprawność identyfikacyjnych znaków lub dokumentów wybranego przez ciebie pojazdu używanego wzbudza wątpliwości, bezzwłocznie zrezygnuj z transakcji. Kiedy decydujesz się na zakup używanego auta na samochodowej giełdzie, musi to być giełda sprawdzona, najodpowiedniej przez kogoś ci polecona.