Który blat kuchenny najlepszy dla Twojego domu? – krótki poradnik o modelach dostępnych blatów

Kto projektował kuchnię wie, że czasem można mieć duże trudności w wybraniu właściwego blatu. Jest taka sentencja: „kuchnia jest sercem domu”, z tego powodu jej design oraz praktyczność mają ogromny wpływ na tryb życia wszystkich mieszkańców.

Istnieje sporo rodzajów blatów kuchennych, w różnorodnych cenach, z różnorodnych tworzyw, w różnych możliwościach kolorystycznych, awangardowe lub rustykalne. Blat to miejsce w kuchni, na którym dzieje się najwięcej. To blat, obok podłogi, jest częstym uczestnikiem naszych kuchennych tragedii.Posiadasz sporą, wielopokoleniową rodzinę oraz niewielki budżet? A może jesteś kwitnącym, odnoszącym sukcesy zawodowe singlem i wyrazistość to dla Ciebie najwięcej? To autentycznie nie ma znaczenia, ponieważ możliwość wyboru jest naprawdę duża.

kuchnia-obrazek

Autor: Tom Chapman
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie najbardziej znane i co raz lepszej jakości są blaty wykonane z płyty laminowanej – imitujące drewno. Charakteryzują się one ograniczoną tylko wyobraźnią paletą kolorów, są bezproblemowe w utrzymaniu oraz bardzo odporne. Taki model blatu jest najtańszy, lecz również najbardziej korzystny. Jego ogromną zaletą jest to, że może wyglądać w najdrobniejszych szczegółach jak wszystkie, droższe rodzaje. Po co kupować beznadziejne w utrzymaniu blaty z drewna, kiedy możemy mieć tak samo piękne blaty imitujące drewno, albo kamień, albo stal?Kolejne typy blatów, tych kosztowniejszych, to na przykład blaty z kompozytu – często wykonywane na życzenie oraz pod wymiar. Cechuje je wyższa higieniczność, ponieważ ich zaletą jest możliwość praktycznie całkowitego pozbycia się łączeń oraz szczelin. Kosztowne, lecz trwałe blaty z kamienia, są bardzo eleganckie.

Jeśli naprawdę chcesz dokładniej poznać takie zagadnienie, kliknij jeszcze tu oraz zdobądź cenne info! Ono niewątpliwie będzie dla Ciebie użyteczne.

Są bardzo odporne na zarysowania. Również robione na życzenie. Najczęściej używanym kamieniem jest granit. Jest on znacznie lepszy od marmuru, jeśli rozpatrujemy właściwości termiczne.

Blaty ze stali lub szkła hartowanego są dużo mniej popularne, jednak w nowoczesnej kuchni, zaprojektowanej bardzo minimalistycznie wpasują się zdecydowanie lepiej, niż laminowane blaty imitujące drewno.

Te ostatnie jednak są nadal lepsze od blatów z drewna, które choć piękne, wymagają bardzo dużo dbałości i konserwacji.

Opracowane tu informacje zainspirowały Cię tak bardzo, że chcesz przeczytać więcej? Zachęcamy więc do nowej witryny. Tam stworzyliśmy istotne opracowanie (https://www.kanownik.pl/).

Drewno nie ma za wiele cech odpowiednich do bytowania w nasiąkniętym wilgocią pomieszczeniu kuchennym. W dodatku, drewniane blaty często robione są z rzadkich drzew, więc nie są one zbyt ekologiczne. Z tego powodu, tak dużo rodzin decyduje się właśnie na blaty imitujące drewno – to samo piękno, a znacznie mniej pracy – blaty imitujące drewno na imitujący drewno.

Wśród blatów kuchennych można poszukiwać do woli, do momentu, gdy wybierzemy ten, który najbardziej będzie nam się podobał. Trzeba zapamiętać, że każdy kuchenny blat musi wytrzymać dużo lat bycia brudnym, oblanym, rysowanym, szorowanym, traktowanym gorącymi patelniami – dlatego też zdecydujmy się na najlepszy!