Konto firmowe dla przedsiębiorcy – na co zwracać uwagę przy wyborze dla swojej firmy.

Zakładając firmę trzeba o paru rzeczach pomyśleć, a jedną z nich musi być założenie firmowego konta. Większości przedsiębiorców bankowe konto na pewno się przyda. Przy jego pomocy można będzie płacić za faktury oraz rachunki, na nie otrzymywać przelewy za swoje usługi, i wreszcie rozliczać się z ZUSEM i urzędem skarbowym. Firmowe konta różnią się trochę od indywidualnych kont, przede wszystkim z tego powodu że do ich założenia konieczne jest dostarczenie kompletu firmowych dokumentów, takich jak nip, regon i wpis do ewidencji. Tak założone konto należy także zgłosić do Urzędu Skarbowego.

bank

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Firmowe konta zależnie od banku mogą się różnić między sobą, przede wszystkim opłatami i parametrami.

Jeśli szukasz interesujących informacji na opisywany temat, odwiedź kalkulator wynagrodzeń netto nas, a na pewno odnajdziesz interesujące fakty.

Oczywiście wielkość opłat za prowadzenie jest jednym z podstawowych parametrów, jakie są brane pod uwagę podczas wyboru, lecz nie jest jedynym. Dla wielu osób dość istotna może także być odległość do najbliższego oddziału, w szczególności przy firmach handlowych może to mieć spore znaczenie.

W niektórych bankach da się również, w ramach firmowego konta, otrzymać linię debetową, która każdemu nowemu biznesmenowi się przyda.

Czy masz zamiar przestudiować przedstawiany temat nieco dokładniej? Kliknij zatem ten odsyłacz – więcej w witrynie. Te informacje również okażą się użyteczne.

Konto takie przykładowo ma Idea Bank, który chce utrzymywać wizerunek banku bardzo przyjaznego firmom. Brak absolutnie żadnych opłat za przelewy i prowadzenie konta to bardzo kusząca propozycja, a do tego od kilku miesięcy w ramach konta można dostać linię debetową na bardzo

bank

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com

ciekawych warunkach.

Dostanie tego typu linii debetowej nie będzie wymagać żadnych papierów z urzędu skarbowego i ZUS, nie będą wymagane także informacje o dochodach. Niezwykle atrakcyjnie prezentuje się oferta braku kosztów, przez trzy miesiące linia debetowa jest za darmo, a w później jeśli się spełni określone warunki także nie będzie się ponosić żadnych opłat. Biorąc to wszystko pod uwagę idea bank konto firmowe można polecić każdemu przedsiębiorcy, jedyną wadą może być nieduża ilość oddziałów, lecz to miejmy nadzieję powinno się zmienić – .