Kominek w salonie. Stylowa ozdoba wnętrza oraz źródło ciepła

Kominek to nie wyłącznie dekoracja pomieszczenia, ale również dodatkowe źródło ciepła. Naprowadzamy, jak wybrać dobry kominek do salonu oraz jak ciekawie go zaprojektować. Dzięki najnowszym technologiom, pokojowy kominek może być elegancką i niekoniecznie drogą ozdobą praktycznie każdego pomieszczenia. Doskonale sprawdzi się w salonie, w jakim tworzy rozkoszną, domową aurę. Kominki są ponadczasowe, nie poddają się trendom. Dzięki nim pomieszczenie staje się nastrojowe, ciepłe jak też intrygujące.

kominek

Autor: Brandon Carson
Źródło: http://www.flickr.com
Bogactwo oferowanych w sprzedaży kominków z jednej strony daje możność dopasowania urządzenia do osobistych potrzeb, natomiast z drugiej jednakże wymaga przyswojenia choćby zasadniczej wiedzy na temat modeli i zastosowań indywidualnych konstrukcji. Przemyślany wybór stosownego źródła ciepła będzie gwarancją komfortowego użytkowania a także pozwoli stworzyć rozkoszną atmosferę w domowych pomieszczeniach. W grę wchodzi też kominek na zamówienie – pełna oferta.

Wybór między konstrukcją zamkniętą a otwartą to początkowy krok, jaki musimy wykonać, stawiając wymarzony kominek. Urządzenia otwarte są najbardziej zbliżone do stosowanych przez stulecia palenisk, które służyły do przygotowania posiłków, a także ogrzewania a także oświetlania domostw. Ich największą zaletą jest wyjątkowy klimat, jaki tworzą we wnętrzach. Pomimo pozorów nie są jednak efektywnym źródłem gorąca – wykorzystują do ogrzania wnętrza jedynie około 20% energii zawartej w drewnie, które w związku z nieograniczonym napływem powietrza również prędko się spala. Rozkoszny wieczór przy blasku ognia wiąże się zatem w ich przypadku z koniecznością częstego uzupełniania opału.

W wyższym stopniu praktycznym wyjściem są kominki kamienne kominki zamknięte. Ich głównym elementem jest wkład kominkowy, ochroniony przeszklonymi drzwiami.

Pasjonuje Cię taki nieszablonowy post? Jeśli tak, poza tym zerknij koniecznie na materiał, który został zamieszczony w tym miejscu – on też wzbudzi twoją ciekawość.

W porównaniu do konstrukcji otwartych, z pewnością podwyższa to bezpieczeństwo a także efektywność energetyczną procesu spalania, wynoszącą nawet do 70%. Dzięki takiemu rozwiązaniu można je z powodzeniem wykorzystywać jako źródło ciepła w budynku. Wkłady mogą być przystosowane do kooperacji z instalacją dystrybucji gorącego powietrza, względnie posiadać tzw. płaszcz wodny. Obudowa do kominka to już kwestia naszego gustu.