Kiedy zamierzamy planować urządzanie wnętrza naszej sypialni, warto rozpocząć przede wszystkim od kolorów

Zapewne nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale w sypialni przebywamy bardzo dużo czasu każdego dnia. To właśnie wnętrze zauważamy jako pierwsze co rano i jako ostatnie zaraz przed snem. To tu właśnie chronimy się, gdy pragniemy nieco wypocząć, zapomnieć choć na moment o codziennych obowiązkach i zmęczeniu. To są podstawowe powody, dla jakich tak istotne jest, aby pomyśleć o właściwym urządzeniu tego pomieszczenia.

sypialnia

Autor: LilyRose97
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrze dopasowane odcienie w tym przypadku to podstawa. Na rynku mamy mnóstwo różnorakich farb, aż niekiedy nie wiemy, jak wśród tej różnorodności wybrać najlepszy odcień. Warto niezwykle dokładnie się zastanowić nad tą kwestią, bowiem nie zawsze kolor, który najbardziej nam się podoba, będzie właściwie prezentować się na dużej powierzchni.

Mnóstwo ludzi jest rozczarowanych, gdy dobrana barwa, która na początku niezwykle im się podobała, po pomalowaniu całego wnętrza wydaje się nazbyt jaskrawa bądź też zbyt ciemna.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to szybko sprawdź tutaj gniazdka elektryczne nowoczesne podobne materiały – one także są godne uwagi.

Powinniśmy więc niezwykle solidnie pomyśleć, zanim zakupimy niezbędne ilości farby i rozpoczniemy malowanie naszej sypialni.

Alternatywą dla typowych farb mogą okazać się fototapety do sypialni (sprawdź różne fototapety), które cieszą się obecnie coraz większym zainteresowaniem.

Sypialnia w stylu glamour

Autor: JEGER
Źródło: JEGER

Motywy umieszczane na takiej fototapecie mogą być dowolne. Możemy nawet zamówić dla siebie oryginalną fototapetę wykonaną z wykorzystaniem własnego zdjęcia! To doskonała szansa na stworzenie własnego, oryginalnego wnętrza, w którym będziemy czuli się komfortowo każdego dnia i każdego wieczora.

Musimy pamiętać, iż kolory w sypialni powinny być dobierane do powierzchni pomieszczenia. Jednocześnie powinny być nieco stonowane, aby dobrze nam się w niej wypoczywało i spało. Nazbyt jaskrawe kolory będą nas rozpraszać i działać nazbyt pobudzająco.

Doskonały wypoczynek zapewniają chociażby kolory pastelowe, które są dodatkowo bardzo eleganckie. Jeśli w twojej sypialni jest zdecydowanie za mało światła, należy zainwestować w odcienie ciepłe, np. żółty albo kolor mango. Tego rodzaju barwy niezawodnie doświetlą nasze wnętrze. Warto również pamiętać, że w sypialniach nie wolno przesadzać z ilością różnych barw – 4 różne odcienie to z pewnością wystarczająca ilość.