Każdy rodak pamięta pewnie meble ze sklejki, jednak ich zastosowanie jest znacznie większe

Różnego rodzaju dykty z reguły nie cieszą się popularnością, bo niepotrzebnie kojarzą się nam one tylko z peerelowskimi meblościankami.

masaż relaksacyjny

Autor: RelaxingMusic
Źródło: http://www.flickr.com
reprodukcja obrazu Pierre-Paul Ruben

Autor: Institutnationaldhistoiredelart‎
Źródło: http://www.flickr.com
Sklejka ma dość spore zastosowanie. Często ludziom kojarzy się tylko z kiepskiej jakości meblami z okresu PRL-u. Jednakże to krzywdzące skojarzenie. Ważne wydaje się być, aby poznać całościowe spektrum możliwości, które daje nam ten typ tworzywa. Bywa ona wytwarzana z różnych rodzajów drewna.

Czy wiesz, że więcej przeczytasz tutaj (https://prymat.net/oferta/szalunki/szalunki-stropowe/)? To oczywiście pokrewna tematyka, więc na pewno sugerowane materiały również są warte polecenia.

Jej zewnętrzne powłoki mogą być wyprodukowane nawet z dość drogiego afrykańskiego drzewa. Najistotniejsze jest to, że warstwy wewnątrz bywają zazwyczaj wyprodukowane z najtańszej brzozy albo sosny. Dzięki temu deska wyglądać będzie jak stuprocentowy dąb albo buk, a będzie znacznie tańsza oraz lżejsza. Fakt, sklejki bywają najczęściej używane do produkcji mebli. Jednak o wiele częściej zobaczymy je współcześnie w budownictwie (stropy), w produkcji opakowań (kartony) oraz w produkcji zabawek. Ich zastosowanie naprawdę jest wielkie oraz znajdziemy je w wielu działach przemysłu. Sklejka zazwyczaj ma wiele warstw, ale jej szerokość jest w stanie się w dużej mierze wahać od 3 do nawet 40 mm. Zwykle na sklejkach możemy też znaleźć informację, że jest ona odporna na wodę. Trzeba tutaj jednak wspomnieć, że drewno zawsze nasiąknie wodą.

Chodzi tu po prostu o klej, który jest używany do sklejania wszystkich warstw. Nie napęcznieje on zatem od wilgoci i nie spowoduje, że na zewnętrznej powłoce sklejki pojawią się pęcherze. Powinniśmy o tym pamiętać w czasie zakupów.