Jakich błędów powinniśmy się wystrzegać przy projektowaniu kuchni?

Urządzenie małej kuchni to wielki kłopot, jednak z dużą bywa jeszcze większy. Pewna projektantka wnętrz została poproszona o radę. Właściciel kupił pokaźnych rozmiarów apartament i miał kłopot z równie ogromną kuchnią połączoną z salonem. W stumetrowym wnętrzu całą ścianę zajmowały szafki kryjące, garnki, naczynia, a przed nimi ustawiono wyspę. Obok musiał również stanąć spory stół, bo właściciele apartamentu często wydają przyjęcia. Na sofę czy fotele prawie nie starczyło miejsca. Okazało się, że wyspa „z przyległościami” zajmowała aż piętnaście metrów. Była jak pomnik na środku placu. Czy warto było?

kuchnia

Autor: Paweł Bykowski
Źródło: http://pawelbykowski.wordpress.com/
Wyspa jest dodatkowym blatem roboczym, ale zajmuje sporo miejsca. W większości naszych mieszkań lepiej sprawdzi się blat kuchenny w połączeniu ze stołem (przykład – blaty kuchenne). Albowiem w kuchni nie tylko kucharzymy, ale i popijamy kawę czy nadrabiamy książkowe zaległości. Może to moda na slow life, może powrót do tradycji, kiedy to domownicy dobrowolnie zasiadali za stołem na śniadania, obiady i kolacje? Grunt, że stoły kuchenne jednoczyły ludzi od zawsze.

Szafki do kuchni to zakup na lata, dlatego przed ”wycieczką” do salonu meblowego poszukajmy inspiracji w Internecie czy magazynach wnętrzarskich. Warto pokusić się o klasyczne modele, które dobrze zaprezentują się praktycznie w każdym stylu i pozostaną z nami na długie lata.

Warto zobaczyć inne nasze serwisy, aby zgłębić inne interesujące artykuły na analogiczny temat. Nie zwlekaj więc i kliknij ten link!

W internecie znajdziemy wiele firm, w których profesjonalna i wykwalifikowana kadra zajmie się przygotowaniem projektu, wykonaniem oraz

kuchnia

Autor: KAM
Źródło: KAM

montażem mebli kuchennych.

Należy tylko wpisać w przeglądarce frazę: szafki do kuchni na wymiar. Od dłuższego czasu powodzeniem cieszy się kuchnia pod zabudowę. Zaletą mebli dla nas zaprojektowanych, jest możliwość ukrycia sprzętów gabarytowych (np. lodówek) i urządzeń używanych w gospodarstwie domowym. Takich perspektyw nie dają nam standardowe zestawy mebli. Musimy zdać sobie sprawę z tego jednak, iż inwestycja w kuchnię na wymiar jest niemałym kosztem, dlatego pośpiech nie będzie dobrym doradcą.