Jak zaaranżować pokój dla kilkuletniej dziewczynki? Poznaj kilka ciekawych konceptów

Podczas aranżowania wnętrz pierwszym krokiem, który poczynimy, musi być zdefiniowanie priorytetów. Tak samo jest w przypadku pokoiku dla naszej pociechy, jaka jest naszym oczkiem w głowie.

Jeżeli zamierzamy przygotować królestwo naszej małej, kilkuletniej dziewczynki, powinieneś poznać kilka wskazówek, które umożliwią ci podejmowanie trafionych decyzji – najlepsze poradniki. Dzięki fachowym radom prościej będzie ci wziąć się do pracy i uszczęśliwić małą księżniczkę.

Najistotniejszym elementem pokoju jest łóżko. Właściwie każda dziewczynka pragnie łóżka z baldachimem i na przekór pozorom można łatwo marzenie przemienić w rzeczywistość. Wcale nie trzeba do tego fortuny i pracy, która cię przerasta.

Chcesz zgłębić swą wiedzę na wybrany temat? Zapraszamy Cię więc po inne wątki tu (http://www.stylowy-mebel.pl/sekretarzyki-m-5.html) – wejdź w link i przenieś się do następnej strony pełnej interesujących wątków.

Najprostszą metodą będzie rozmieszczenie w suficie haków, na jakich zawiesimy materiał. Można też zawiesić karnisz oraz na nim przymocować tkaninę, jednak nie zapominajmy, aby w każdym z dwóch przypadków wybierać jak najlżejsze materiały. Zbyt ciężkie mogą nawet sprawić, iż haki wyrwą się z sufitu. Po drugie niesłychanie ważne są półki na zabawki, podręczniki i szafa ubraniowa. Meble muszą mieć miły, jasny kolor, niekoniecznie różowy. Wystarczą pastelowe, sympatyczne dla oczu barwy. Różowe mogą być wyłącznie dodatki, np. poduchy na łóżku, doniczki na kwiatki czy krzesło, na którym nasza mała księżniczka usiądzie stawiając pierwsze litery.

salon

Autor: Ruth Johnston
Źródło: http://www.flickr.com

Zbyt dużo różowego koloru naprawdę nie jest odpowiednie. Nie można też zapomnieć o puszystym dywanie, ponieważ dzieciaki dużo czasu spędzają na podłodze, m.in. bawiąc się. Na dywanie często też zasypiają, zmęczone kilkugodzinnym układaniem klocków z rówieśnikami. By być pewnym, iż dobra księżniczka będzie namalowana czy naklejona na ścianie twojej córeczki najpierw porozmawiaj z nią, o czym w szczególności marzy.

To niesłychanie ważne, ponieważ co, jeśli wyjdzie na jaw, iż Śpiąca Królewna zupełnie nie zapewni uśmiechu naszej kilkuletniej pociesze? Może od zawsze miała marzenia o Królewnie Śnieżce? Niniejsze rzeczy są bardzo istotne dla małych dam, z tego względu postaraj się spełnić ich marzenia i zapytaj o rozmaite posiadające znaczenie zagadnienia, zanim weźmiesz się za działania. Pokój ma być ładny i dowiesz się czy dobrze go zaaranżowałeś patrząc na minę swej córeczki.