Jak wybierać meble? Czym się kierować przy wyborze mebli do różnorodnych miejsc w domu?

Przed wyborem mebli często zastanawiamy się, jaką z upatrzonych wcześniej kolekcji nabyć. Wiadomo, że najistotniejsze dla nas jest to, żeby nasz zakup był udany, a meble służyły przez co najmniej parę lat. Takie meble powinny być więc solidne, aby za szybko nie pojawiały się żadne usterki.

Warto więc pamiętać, iż walory użytkowe mebli, co oznacza także bezpieczeństwo ich wykorzystywania oraz trwałość, są zależne od ich wykonania. I to się odnosi do każdego z rodzajów, czyli meble pokojowe (pełna oferta), łazienkowe czy do kuchni.

meble

Autor: BI Watercooler
Źródło: http://www.flickr.com

Jakość wykorzystywanych materiałów jest niezwykle istotna, rozumieć przez to należy sposób złączenia elementów konstrukcji, stateczność oraz sposób wykończenia. Są to najważniejsze wytyczne tego, czy dany mebel jest tak naprawdę wytrzymały i bezpieczny. Odpowiednio zaprojektowany mebel powinien mieć właściwie ukształtowaną strukturę techniczną, która służy potrzebom człowieka. Najlepsze meble mają odpowiednie certyfikaty jakości, więc tego typu meble najlepiej wybierać w pierwszej kolejności. Takie meble są bardzo komfortowe, co jest najbardziej istotne jak dobieramy komplety wypoczynkowe do salonu, ale i trwałe i bezpieczne w użytkowaniu, ma to przecież znaczenie w każdej sytuacji, zobacz przykłady: . Najbardziej pewnym materiałem jest bez wątpienia drewno. Może być lite, ale również klejone oraz rattan. Jeśli chodzi o tworzywa drzewne, to niezwykle istotne jest, jaki jest ich poziom higieniczności, obecnie jednakowoż większość płyt pełni najlepsze wymagania higieniczności klasy E1.

meble pokojowe

Autor: TNS Sofres
Źródło: http://www.flickr.com

Z pewnością warto unikać mebli, gdzie można znaleźć zbytnio dużą ilość metalu, lecz tylko w sytuacji, gdy w pomieszczeniu takich mebli jest co najmniej kilka. W przypadku mebli tapicerowanych warto zwrócić uwagę na jakość materiałów wypełniających, czyli różnych sprężyn, pianek, mat. Na jakość mebla mają także wpływ zastosowane połączenia konstrukcyjne.

Głęboko ekscytuje Cię zgłębiana w tym artykule kwestia? W takiej sytuacji bez obaw kliknij tutaj, ponieważ więcej odnajdziesz w treści (http://www.ipclean.pl/kontakt/).

Są różnorodne, jak połączenia adhezyjne (klejowe) albo połączenia łącznikowe. Jedynie specjalne badania laboratoryjne są w stanie potwierdzić, czy określony mebel jest pod tym kątem odpowiednio wytrzymały, czyli bezpieczny. Należy więc zwracać uwagę, czy dane meble mają właściwe atesty, które zapewniają zgodność zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych z wymaganiami przepisów europejskich.