Jak właściwie oświetlić kluczowe pomieszczenia w mieszkaniu?

Oświetlenie to niezwykle istotny element każdego domu. Decyduje nie tylko o klimacie, lecz i funkcjonalności pomieszczeń, a w szczególności kuchni oraz jadalni i dziecięcego pokoju. Podpowiadamy jakie oświetlenie będzie najlepsze. Oświetlenie kuchni powinno składać się z kilku źródeł światła, abyśmy mogli w niej komfortowo pracować. Konieczne jest oświetlenie główne, na przykład w postaci lamp sufitowych, świetlówek lub halogenów. W codziennym przyrządzaniu posiłków pomoże również oświetlenie blatu, kuchenki i zlewozmywaka.

lampka nocna

Autor: Amanda Halprin
Źródło: http://www.flickr.com
Miejsce robocze należy oświetlić skupionym światłem. W tym przypadku można zastosować również halogeny lub oświetlenie lodowe. Pamiętajmy, że oświetlenie kuchni musi być jasne (oświetlenie do kuchni). Tym sposobem nie tylko uzyskamy praktyczne, ale jednocześnie przestronne pomieszczenie. Z kolei oświetlenie nad stołem jadalnianym uwydatni jego funkcję i urodę. Dodatkowy efekt dekoracyjny stworzymy podświetlając półki. Konieczne jest wydzielenie kilku obwodów oświetleniowych, które pozwolą na włączanie części oświetlenia, w w zależności od potrzeb.

Kolejnym pomieszczeniem, gdzie oświetlenie pełni bardzo istotne funkcje jest dziecięcy pokój. Dobrym wyborem będą tutaj kinkiety dla dzieci (zobacz na lampyilampki.pl). Sprzedawane w rozmaitych wzorach kinkiety dla dzieci przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym milusińskim. Kinkiety doskonale oświetlą, ale też udekorują dziecięcy pokój.

Można wybrać te w kształcie zwierzątek czy gwiazd lub z motywami z bajek, które stworzą uroczy klimat do wspólnego czytania baśni w godzinach wieczornych oraz ułatwią maluszkowi zasypianie, bez obawy przez ciemnością. Najlepiej kupić kinkiety z regulacji natężenia światła. Natomiast lampa (sprawdź lampy wiszące dekorianhome) biurkowa dająca jasne i skupione światło będzie pomocna przy odrabianiu lekcji, rysowaniu i wyklejaniu (lampki na biurko). Lampa (informacje sigma lampa) biurkowa z tej samej kolekcji co nadmienione kinkiety, znakomicie uzupełni całość aranżacji i sprawi, iż nasze dziecko poczuje się niemal jak w bajce, dzięki czemu chętniej będzie przebywać w własnym pokoju, samodzielnie się bawiąc bądź wykonując codzienne obowiązki.