
Jeżeli poszukujesz analogicznych informacji, co te omówione w niniejszym opracowaniu, to w artykule opublikowanym tutaj z pewnością je znajdziesz.
Z różnorodnych badań wynika, iż wiele Polek korzysta z okazji, robiąc zakupy na wyprzedażach w sklepach. I to w różnorodnych sytuacjach, ale przede wszystkim w dużych galeriach, w większych ośrodkach miejskich, jak zakupy w Krakowie.
To rozwiązanie nie musi jednakże oznaczać mądrego podejścia do robienia zakupów, często okazuje się, iż wyprzedaże to sprytnie przemyślany zabieg marketingowy, na jakim korzystają sklepy, nie klienci. Poznane już są przypadki przeklejania oraz zawyżania cen przed rozpoczęciem wyprzedaży, żeby wywołać u kupujących efekt pozornych oszczędności i zachęcić do sięgnięcia po określony produkt, który w czasie intensywnie reklamowanej obniżki kosztuje tyle, ile kosztowałby w regularnej sprzedaży – więcej.
Innym ciekawym sposobem, który stosują sklepy w okresie wyprzedaży, są tzw. merchandisingowe taktyki. Artykuły w promocyjnych cenach są porozmieszczane w przestrzeni sklepów w taki sposób, by nie tworzyły jednej wyspy z superofertą, lecz by były rozmieszczone w różnych rewirach sklepu. Obowiązuje banalna zasada, a polega ona na tym, iż w im większej ilości miejsc klient zajrzy, to większą ilość produktów zobaczy. W konsekwencji więcej zakupi –
Masz chęć zgłębić większą ilość ciekawych informacji na opisywany temat? To pokaż szczegóły (https://dywanydoprzedszkola.pl/pl/c/Dywany-do-przedszkola-i-szkoly/59), które właśnie takie informacje mają.
Wiele osób tak więc zwraca uwagę, iż inteligencja zakupowa objawia się w wybieraniu wyższej jakości produktów, nawet, jeżeli więcej kosztują. Wielu także jest zdania, iż inteligentne kupowanie wiąże się z wyborem najlepszej jakości produktów i jednoczesnym zwracaniem uwagi na ich koszt. Ważne również jest przekonanie, że zakup najtańszych produktów wpisuje się w filozofię smart shoppingu. To dobry znak, ponieważ „tanie”, wcale nie musi oznaczać „dobre”. Niezbyt wysoka jakość niedrogich produktów zmusza często klientów do ponownego dokonania zakupu i w efekcie, do ponownego wydania pieniędzy.