Jak osiągnąć cudowny zapach w domu? Jak się wydaje jest na to dobry i w pełni skuteczny sposób

Wspaniałe wonie cechuje to, że mogłyby zawsze nas otulać. Cieszymy się, kiedy zbliża się wiosna, więc otoczenie kwitnie i z reguły są to przyjemne zapachy, które zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Na nasze nieszczęście, w domu czasem niełatwo uzyskać tego typu efekt.

Nawet jak się staramy tobardzo często coś może nas zawieść. Są na szczęście triki, ale kadzidła czy świece zapachowe nie dość, że błyskawicznie się kończą, to grożą pożarem. Cóż więc począć?

sprawdź ofertę

Autor: FRANC GARDINER
Źródło: FRANC GARDINER

Najlepszym wyborem są pałeczki zapachowe. Nazywane są też patyczkami czy dyfuzorami zapachów są idealnym sposobem na piękne aromaty w naszym otoczeniu. Co więcej, osiągniemy je bez palenia, jak w przypadku świeczek czy kadzideł. Jak to się dzieje? Co jest konieczne, żeby tak się stało? Trzeba zaopatrzyć się przede wszystkim w konkretne trzcinowe pałeczki. Są one wytwarzane ze specjalnego rodzaju trzciny, czyli Rattanu.

Cechują się znakomitym przewodnictwem woni, a więc zapach my fragrances milano może ulatniać się do powietrza. W tym miejscu warto uprzedzić, że nie każda pałeczka produkowana z odmiennego materiału funkcjonuje w ten sam sposób. Pamiętajmy, że tylko odpowiedni typ olejku gwarantuje wspaniały, długotrwały zapach – zapachdomu.pl. Aby był zapach potrzebny jest olejek zapachowy. Najczęściej są to mieszanki olejów zapachowych, które doskonale współpracują z pałeczkami zapachowymi. Musimy pamiętać, że dobry rezultat otrzymamy wtedy, gdy nabędziemy dobrze przygotowane olejki.

Na pewno olejki eteryczne nie zapewnią takiego efektu. No i naturalnie dopełnieniem tego wszystkiego jest odpowiedni pojemnik na pałeczki. Może to być normalna szklana buteleczka czy flakonik.

Najważniejsze, aby posiadała wąską szyjkę, gdyż w przeciwnym razie zapach będzie się nazbyt szybko uciekał. Kształt i wzór zostaje w naszej kwestii, najistotniejsze jednakże, żeby pasował nam do aranżacji pomieszczenia. Wybór jest niezwykle duży, tak więc mamy do wyboru tradycyjne i bardziej innowacyjne pojemniki. Ogólnie są tez dostępne całe zestawy, a więc pałeczki zapachowe, olejek i specjalny pojemnik. To sprawia że nie będziemy musieli dobierać każdej części osobno.