Jak dobrać żyrandol do naszego mieszkania?

Żyrandol to coś więcej, niż źródło światła. To bardzo ważny składnik wnętrza, który dopasowując się do niego stawia dopieszczającą „kropkę nad i”. Tak jak w wypadku każdego innego elementu dekoracji pomieszczenia, trzeba umieć dobrać adekwatny wygląd i rozmiar, tak aby uzyskać należyty wynik.

Lampa wisząca, żyrandol Lybra

Autor: Maxlight
Źródło: Maxlight

Wielki żyrandol, pełen ornamentów przytłoczy niewielki pokój dzienny, zaś prosty, mały żyrandol nie sprawdzi się w okazałej jadalni. Aby zaoszczędzić sobie dylematów jak też zawodu, przeczytaj poniższe wskazówki. Dowiesz się z nich na co zwrócić uwagę, żeby dopasować żyrandol idealny do twojego wnętrza.

By obliczyć rozmiar żyrandola potrzeba odrobiny matematyki. Wpierw zmierz wymiary pokoju w centymetrach. Każdy z owych wymiarów podziel na 30. Dodaj uzyskane wyniki. Sumę pomnóż przez 2,5. Zaokrąglony rezultat to proponowana szerokość twego żyrandolu.

Zaintrygował Cię ten wpis? Cieszymy się. Może zapragniesz także przeczytać nowe ciekawe informacje? Musisz jedynie wejść na hiperłącze (rkstyl.com.pl/artykul/oknoplast/2/1) i już.

Jeśli chodzi o żyrandol do pokoju stołowego, jego szerokość musi być o blisko 30 centymetrów mniejszą, aniżeli wielkość stołu.

Pamiętaj jednak, że styl i wizualna „ciężkość” żyrandola dodatkowo mają wpływ na jego wielkość. „Ciężkie” lampy wydają się troszkę mniejszymi aniżeli te, które wykonane są z lekkich fragmentów. Zawsze korzystniej jest posiadać żyrandol troszkę nazbyt duży, aniżeli zbyt mały.

Im wyższym mamy sufit, tym większa może być wielkość żyrandolu. W przedpokoju oraz pokoju odległość żyrandolu od posadzki winna wynosić przynajmniej 210 centymetrów oceniając od posadzki do spodu żyrandola. Lampa Dallas (strona) w pokoju stołowym natomiast winna wisieć blisko 70 centymetrów wyżej stołu (licząc do dna żyrandolu).

W większości sytuacji wysokość żyrandola możemy dostosowywać, dajmy na to poprzez usunięcie ogniw w łańcuchu żyrandola czy poprzez przemieszczenie ruchomego elementu jego „trzonu”.

lampy

Autor: Technolux
Źródło: Technolux

Żyrandol musi pasować do stylu całego pomieszczenia.

Zobacz tutaj, sprawdź ofertę okna aluminiowe śląsk naszej firmy a z całą pewnością przeczytasz coś ciekawego. Zapewniamy bardzo atrakcyjne ceny, więc się nie rozczarujesz!

Przykładowo żyrandol Reccagni Angelo (zobacz) zrealizowany z setek błyszczących jak diamenty szkiełek będzie wyglądać kiepsko w wnętrzu umeblowanym w stylu nowoczesnym, natomiast żyrandole z wentylatorem nie dosyć iż są ogromnie praktyczne idealnie prezentują się w wielu pomieszczeniach w kierunku Vintage. Żyrandole z wentylatorem wspaniale mogą sprawdzić się także w pomieszczeniach kafejek oraz restauracji, zapewniają bowiem odpowiedni nastrój oraz temperaturę.