Gdy twoja kuchnia jest rzeczywiście niewielka i musisz liczyć się z każdym metrem, zamów szafki na wymiar

Mała kuchenka wymaga starannej i odpowiednio przemyślanej aranżacji. W takiej sytuacji każdy metr kwadratowy powierzchni jest bardzo ważny, przez to nie można pozwalać sobie na pochopnie wybierane wyposażenie oraz dodatki.

Szafki kuchenne są poważnym wyzwaniem

kuchnia

Autor: Giles Williams
Źródło: http://www.flickr.com
Szafki bywają głównym wyposażeniem kuchni. To właśnie w szafkach przechowuje się wiele naczyń oraz artykułów spożywczych. Przy aranżacji kuchni należy więc zyskać pewność, że przestrzeń w szafkach kuchennych okaże się wystarczająca. Jeżeli szafek będzie zbyt mało, w kuchni może zapanować nieporządek i ciężko będzie opanować wszystkie zgromadzone produkty. Jednocześnie jednakże niewielka kuchnia (zobacz zabudowa kuchni) nie pomieści zbyt wielu szafek, zatem należy szukać optymalnego rozwiązania.

Dobierz doskonałe szafki do swojej kuchni

Duża ilość kompletów mebli kuchennych jest produkowana według zbliżonego wzoru oraz wymiarów. Szafki mają taką samą wysokość oraz szerokość, a w skład zestawu wchodzą podobne elementy. Jednakże w przypadku niewielkiej kuchni takie rozwiązanie się nie sprawdzi, bo meble mogą się nie pomieścić. Dlatego lokatorzy małych domów lub kawalerek z wnękami kuchennymi muszą zdecydować się na nabycie mebli na wymiar. Taka sposobność pomoże zamówić potrzebną ilość szafek, które zostaną starannie dopasowane do każdego kącika, dzięki czemu

kuchnia

Autor: Martin Pettitt
Źródło: http://www.flickr.com

skrupulatnie zużyje się każdy metr kwadratowy przestrzeni kuchennej. Wspomniane meble można zamawiać bezpośrednio u stolarzy. Najlepiej będzie znaleźć dobrą firmę wykorzystując internet, wpisując: „szafki na wymiar do kuchni”.

Istotna bywa dokładność

W przypadku produkcji szafek na wymiar, bardzo istotna jest staranność i dokładność, ponieważ tylko wówczas będą one wspaniale pasować do przestrzeni domowej. Właściciel zakładu musi więc wysłać na miejsce swych pracowników, żeby dokonali stosownych pomiarów oraz odebrali dyspozycje odnośnie nabywanych szafek. Oczywiście firma wytwarzająca meble musi je również zainstalować na miejscu, by właściciel domu zyskał gwarancję, że wszystko jest zrobione porządnie i optymalnie się ze sobą komponuje.