Funkcja oświetlenia w pomieszczeniach. Nietypowe źródła światła!

Gdy panują zimowe dni i słońca jest mało, każdy lubi otoczyć się bardzo jasnym światłem. Namiastka słońca w pochmurne dni daje lepsze samopoczucie. Ponieważ przy sztucznym oświetleniu spędzamy te jesienne dni, obowiązkowo trzeba dobrać je do naszych wymagań.

lampka

Autor: Faruk Ateş
Źródło: http://www.flickr.com
Źródło światła może być elementem głównym w danym pomieszczeniu mieszkania lub stać się elementem dekorującym. Światło podstawowe, oświetlające cały pokój i pozwalające przy nim funkcjonować, musi być jasne, lecz nie oślepiające, najlepiej ciepłe żółte lub żółtawe wpadające w białe. Oświetlenie nowoczesne zestawia funkcjonalność z ozdobnymi bryłami. W tej roli świetnie sprawdzą się zwisające lub podłogowe lampy włoskie. Światło z góry nie powinna mieć przytłaczającego klosza, który zabierze dużo światła, z kolei lampa na podstawie powinna mieć możliwy do wyregulowania kąt pochylenia i byłoby świetnie, gdyby jej stojak był teleskopowy. Jako oświetlenie świąteczne – typowo ozdobne, dające światło nastrojowe, delikatne, dobre będą światełka typu cotton balls lub linijka LED czy sznur LED-owy (sprawdź oświetlenie świąteczne). Święcące kule możemy dobrać do przeważających odcieni w naszym wnętrzu, lecz w większości przypadków wybór białych będzie najbardziej trafiony. Jeśli idzie o światełka LED, dobrze jest wydać parędziesiąt złotych więcej i nabyć lampki zmieniające kolory, łatwe do programowania i sterowane za pomocą pilota.

światło

Autor: metoc
To oświetlenie nowoczesne, więc z pewnością będzie duży wybór (zobacz oświetlenie nowoczesne). Można przytwierdzić je niemal wszędzie (są lekkie i elastyczne), oświetlić półki, okna, schodki.

Jeżeli szukasz najlepszej aktualnie oferty w internecie, spójrz na portal (http://www.efektywniej.pl/moc-bierna/) a bez wątpliwości tutaj ją prędko zauważysz i chętnie ją wybierzesz.

Jak na oświetlenie świąteczne przystało, można zawiesić je też na świątecznym drzewku. Przed zakupem upewnijmy się, czy wybrane dla nas światełka LED nadają się jedynie w pomieszczeniach zamkniętych czy na zewnątrz też.

Nie jest ważne, czy postawimy na lampy włoskie, hiszpańskie czy coś z polskiej produkcji, spróbujmy dzięki przyjemnemu oświetleniu nadać niebanalny wygląd naszym wnętrzom. Idealnie dopasowany zestaw lamp podkreśli charakter wnętrza i sprawi, iż stanie się ono zarazem wygodne i po prostu ładne.