Fototapety w aranżacji wnętrz. Propozycja zmiany na szykowny i modny wygląd wnętrza niewielkim kosztem.

Jeśli ktoś na hasło fototapeta wyobraża sobie lichej jakości zdjęcie przedstawiające plażę, a tuż obok meblościankę, to mamy dla niego wiadomość – lata 80-te dwudziestego stulecia już dawno się skończyły! A poważnie – fototapety są fantastycznym i nowoczesnym elementem wyposażenia wnętrza. Naturalnie teraz mamy do czynienia z o wiele wyższą jakością niż dawniej – nie ulegają łatwemu rozdarciu, końce się nie odwijają. Nie mniej istotna jest również jakość zdjęcia i jego piękna kolorystyka. Jak wybrać fototapetę, jeśli już wiemy w którym pomieszczeniu będzie?

fototapeta z widokiem gór

Autor: Matt Ming
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze musimy postanowić, na której ścianie chcemy ją umieścić. Nie ma przy tym problemu, gdy chodzi o wielkość powierzchni, gdyż zawsze możemy zamówić ją na konieczny rozmiar.link tutaj farba akrylowa do drewna i metalu farba akrylowa do drewna i metaluA teraz pytanie trudniejsze – co ma przedstawiać? Inspiracje znajdziemy oczywiście w necie i na stronach sprzedawców, np: więcej wskazówek. Architektura, przyroda, malarstwo, zwierzęta, morze czy jednak góry? Obraz, który ukoi cię po całym dniu poza domem, a może zdjęcie wielkiego miasta, dzięki któremu nabierzesz ochoty na wieczorne wyjście? Bardzo trendy i świetne są zdjęcia – motywatory – z ciekawymi napisami – to dla tych, którzy nieustannie zapominają, co w ich życiu powinno być ważne. Fototapeta powinna naturalnie współgrać z resztą naszego wystroju. A może macie chrapkę na większe zmiany? Fototapeta może stanowić także inspiracje do udekorowania całego pokoju. Obraz może narzucić kolorystykę, a także estetykę reszty komponentów.

Czy omawiany wątek Cię interesuje? Jeśli chcesz uzyskać uzupełniające dane odnośnie tego problemu, to odwiedź proponowany serwis (http://www.aplusdesign.pl/).

Możemy na przykład zdecydować się na zdjęcie paryskiej uliczki, a następnie do tego dokupić zaprojektowane zgodnie z francuskim stylem krzesła i stolik – co powiecie na to, żeby codziennie popijać kawę i czuć się prawie jak mieszkaniec stolicy Francji?

fototapeta w kwiaty

Autor: demural.co.uk
Źródło: demural.co.uk

Fototapeta z obrazem morza może stanowić inspiracje do urządzenia pokoju w stylu marynistycznym, a ta ze zdjęciem zieleni – do zdecydowania się na styl eko, jest też wiele innych opcji: . A gdyby paleta barw na obrazie z pięknymi kwiatami została później powtórzona na ścianach i tkaninach umieszczonych w pomieszczeniu? Fototapeta będzie także właściwym rozwiązaniem w lokalach – w tym przypadku dodatkowo może nam pomóc w budowaniu całego wnętrza. Z rad pragmatycznych – przy stosowaniu fototapety w miejscach publicznych – sklepach, restauracjach, pubach, jak również w kuchni lub łazience warto zdecydować się na laminowanie wydruku specjalną folią, która ochrania go przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz wilgotnością. Mamy nadzieję, że przekonaliśmy was do zastosowania tego typu pomysłu w urządzaniu wnętrz.